fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Halina Ciunel nową przewodniczącą Rady Miasta

GalerieHalina Ciunel nową przewodniczącą Rady Miasta

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaskakujący wynik głosowania na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta. Kilku członków klubu Platformy Obywatelskiej wyłamało się i zagłosowało przeciw kandydaturze Jana Tandyraka (PO). Tym samym przewodniczącą została Halina Ciunel, która została tym samym pierwszą kobietą w historii Rady Miasta na tym stanowisku.

Halina Ciunel nową przewodniczącą Rady Miasta Piotr Grzymowicz Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Pierwsza, uroczysta, sesja Rady Miasta rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowych radnych. Spośród 25 radnych, których wybraliśmy dwa tygodnie temu, na sali zabrakło dwojga – Joanny Misiewicz i Piotra Grzymowicza. Ten ostatni, gdy tylko zostanie zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Olsztyna, zwolni miejsce dla radnego ze swojego klubu – Mariana Zdunka.

Na zaprzysiężeniu mogła sesja się zakończyć, bo Marcin Kuchciński (PO) wnioskował o przełożenie sesji i wybór przewodniczącego na następnym spotkaniu. Podobny wniosek złożył Mirosław Gornowicz (klub Ponad Podziałami), ale oba wnioski przepadły w głosowaniu.

Po przerwie radni zebrali się i wyłonili przewodniczącego. Kandydowało troje radnych. Kandydaturę Zbigniewa Dąbkowskiego zgłosił Czesław Jerzy Małkowski, co zaskoczyło radnego startującego w wyborach z komitetu Piotra Grzymowicza. Kandydaturę Jana Tandyraka zaproponował Marcin Kuchciński, a Ewa Zakrzewska (PO) wskazała Halinę Ciunel (PO). Tym samym uwidocznił się podział w klubie PO.

Po głosowaniu 23 radnych aż 15 wskazało na Halinę Ciunel, a po cztery głosy zdobyli Jan Tandyrak i Zbigniew Dąbkowski.

Halina Ciunel: – Będę starała się, abyśmy wszyscy, niezależnie od opcji politycznej tworzyli całość a swoją pracę wykonali w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

rak

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze