fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Czesław Małkowski przegrał proces

GalerieCzesław Małkowski przegrał proces

Sąd nakazał Małkowskiemu opublikowanie sprostowania na łamach jednego z olsztyńskich dzienników i zakazał rozpowszechnianie nieprawdy na temat Piotra Grzymowicza. 

reklama

Czesław Małkowski przegrał proces Czesław Jerzy Małkowski Galerie, Olsztyn, Wiadomości

W środę (12.11.) w olsztyńskim sądzie odbył się proces w trybie wyborczym. Mirosław Gornowicz ze sztabu wyborczego Piotra Grzymowicza złożył pozew po poniedziałkowej publikacji w jednej z olsztyńskich gazet, w której ukazał się materiał przygotowany przez sztabowców Czesława Małkowskiego. W artykule pojawiła się informacja o tym, że Piotr Grzymowicz złożył w 2007 roku, tuż po odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Olsztyna, doniesienie na Małkowskiego do prokuratury.

reklama

Dowodem w sprawie był artykuł, który ukazał się w mediach siedem lat temu, według którego Grzymowicz miał złożyć dokumenty w prokuraturze. W trakcie rozprawy urzędujący prezydent powiedział, że dzisiaj dowiedział się od posłanki Iwony Arent, że to ona złożyła takowe doniesienie. Reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się na rozprawie, ale sędzia uznał, że jej zeznania nie są konieczne.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Wyrok Sąd Okręgowego w Olsztynie uznał roszczenia Gornowicza i całego sztabu Piotra Grzymowicza. Czesław Małkowski otrzymał zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i opłacenia sprostowania w medium, w którym ukazał się jego wyborczy artykuł.

reklama

Udowodniłem, że donos był na prokuraturze, więc osiągnąłem swój cel. Nie będę się dalej sądzić – odpowiedział lakonicznie Czesław Małkowski na pytanie o odwołanie od wyroku.

Zadowolenia nie ukrywał za to Mirosław Gornowicz.

Każde rozstrzygnięcie, które dowodzi to, że mieliśmy podstawy do roszczeń cieszy. Prawda po prostu zwyciężyła – powiedział pełnomocnik urzędującego prezydenta.

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
yolł
13 listopada 2014 11:15

Cenzor sam sie cenzoruje:))

Polecane
Ogłoszenia
Sukces Lecha Obary w sprawie ukraińskiej rodziny. Walka z nieuczciwymi praktykami ws. świadczeń dla uchodźców
Trwa proces adwokata od „trumien na kółkach”
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji