22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Rusza mrągowski budżet obywatelski

MrągowoRusza mrągowski budżet obywatelski

Rusza Mrągowski Budżet Obywatelski (MBO) 2015. Do wydania 300 tysięcy złotych!

reklama

W Mrągowie rozpoczęto druga edycję Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem do wydania z miejskiej kasy będzie 300 tysięcy złotych, czyli o 100 tysięcy złotych więcej niż w pierwszej edycji.

MBO to nic innego, jak część budżetu Miasta na 2015 r., o której przeznaczeniu mają zdecydować sami mieszkańcy. Burmistrz Otolia Siemieniec, w porozumieniu z radnymi Rady Miejskiej zdecydowała, że kwota przeznaczona na inwestycje zgłoszone przez mieszkańców, wyniesie 300 tysięcy złotych.

reklama

21 sierpnia ruszają konsultacje społeczne, które potrwają do 26 września. Mrągowianie będą mogli zgłaszać pomysły, by we wspólnym głosowaniu wybrać te, które według nich są najbardziej interesujące i potrzebne. Wybrane zadania zostaną zrealizowane w 2015 r.

Propozycje zadań do zrealizowania w ramach MBO może zgłosić każdy mieszkaniec Mrągowa, posiadający meldunek stały lub tymczasowy na terenie miasta, który ukończył 16 rok życia oraz organizacje pozarządowe posiadająca siedzibę na terenie miasta.

Zgłaszający zadanie może skorzystać z pomocy pracowników urzędu miasta w Mrągowie w zakresie weryfikowania zgodności z planami zagospodarowania przestrzennego, weryfikacji pod kątem planowanych inwestycji miasta oraz sprawdzeniu poprawności formalnej wniosku, a także pomocy we wstępnym oszacowaniu kosztów realizacji zadania.

reklama

Od 2 do 16 października mieszkańcy będą mogli zagłosować na wybrane projekty. Głosowanie odbywać się będzie przez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Mrągowie lub wysłanie głosu listownie. Zwycięskie projektu mrągowianie poznają 22 października.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane