9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Boją się, że mały ruch przygraniczny zostanie wstrzymany?

OlsztynBoją się, że mały ruch przygraniczny zostanie wstrzymany?

Media w Rosji: Kaliningrad szykuje się do życia w warunkach blokady! Mieszkańcy miejscowości znajdujących się w strefie przygranicznej mają się czego obawiać?

reklama

Według doniesień serwisu bartoszyce24.pl niemałe poruszenie wywołały wśród ludzi – żyjących z handlu i przewozu taniego paliwa z Rosji – doniesienia o wstrzymaniu małego ruchu przygranicznego. Jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji, które potwierdzałyby, że tak rzeczywiście miałoby się stać. Serwis bartoszyce24.pl powołując się na wypowiedź Ryszarda Chudy, rzecznika Izby Celnej w Olsztynie, uspokaja:

„Absolutnie dementuję tę informację. Ruch odbywa się normalnie i nie widzę żadnego powodu, by ktoś miał zamykać granicę. Byłoby to irracjonalne posunięcie. Według mnie to wymysł”.

Choć oficjalnych informacji brak, to niepokojąco brzmią doniesienia niektórych mediów w Rosji, że jakoby Obwód Kaliningradzki przygotowywał się do wstrzymania jakiejkolwiek wymiany handlowej z krajami z nim sąsiadującymi (m.in. Polska, Litwa).

reklama
Cios dla Rosji? Kaliningrad znika z map Google

Dla przykładu „Niezawisimaja Gazeta” podała, że wg niej władze Obwodu Kaliningradzkiego w związku z kryzysem krymskim i sankcjami UE, analizują sytuację pod kątem hipotetycznej blokady:

„Władze regionalne od dwóch tygodni prowadzą pilną inwentaryzację zapasów produktów i analizują sytuację miejscowych producentów rolnych w kontekście wstrzymania dostaw artykułów żywnościowych z sąsiednich krajów. (…) region może funkcjonować w blokadzie żywnościowej praktycznie bezterminowo”.

Na ile wiadomości serwowane przez moskiewską gazetę są prawdziwe? Trudno powiedzieć. Z pewnością nie służą poprawieniu relacji na linii Rosja – Zachód, a ludzie mieszkający przy granicy nie mogą spać spokojnie.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Cios dla Rosji? Kaliningrad znika z map Google
Cios dla Rosji? Kaliningrad znika z map Google