10 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

10 metrów nad ziemią! Dwa dni był uwięziony na drzewie

Olsztyn10 metrów nad ziemią! Dwa dni był uwięziony na drzewie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej, wykopane metalowe słupki i rozstawione drabiny – tak wyglądała akcja ratowania kota uwięzionego na drzewie. 

reklama

Kilka minut po godzinie 7.00 rano strażacy z Państwowej Straży Pożarnej razem z Ochotniczą Strażą Pożarną Olsztyn-Gutkowo rozpoczęli operację ściągnięcia kota z gałęzi. Futrzak na drzewo wdrapał się bez problemu na wysokość 10 m, ale zejść już nie potrafił. Z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie spędził tam aż dwa dni bez jedzenia i wody.

Na początku zadysponowano tylko jeden zastęp OSP Olsztyn-Gutkowo w celu weryfikacji miejsca zdarzenia i podjęcia adekwatnych działań. Jednak jak się okazało później, akcja wymagała użycia drabiny automatycznej. Wobec tego poproszono o pomoc zastęp PSP z JRG 1 z odpowiednim sprzętem.

Trudna akcja strażaków. Kot kilka dni znajdował się na drzewie
reklama

Na terenie przychodni wykopano słupki grodzące teren, by móc wygodnie i bezpiecznie rozstawić drabinę. Następnie dwóch strażaków uniesiono w koszu w kierunku zwierzęcia. Kota udało się bez problemu pochwycić i znieść na ziemię.  Futrzak był w dobrej kondycji, nie wymagał interwencji weterynarza. Działania trwały ok. 1 godz., przy użyciu dwóch zastępów – w sumie 8 strażaków.

– Do zdarzenia doszło przy ul. Hozjusza na terenie przychodni lekarskiej – mówi st. kpt. Sławomir Filipowicz, rzecznik prasowy straży pożarnej. – Cała akcja trwała dokładnie 59 min i przebiegła szybko i bez zastrzeżeń.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama