fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Spychowie z nominacją do prestiżowej nagrody

reklama

Ośrodek położony w Nadleśnictwie Spychowo startuje w osiemnastej edycji plebiscytu „Modernizacja roku 2013″.

Do plebiscytu zakwalifikowało się aż jedenaście obiektów Lasów Państwowych, w tym jedyny obiekt z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Spychowie startuje w kategorii edukacja.

Celem konkursu jest pokazanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów. Tym razem wśród nominowanych znalazł się Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Spychowie, który corocznie odwiedzany jest przez trzy tysiące osób.

reklama

Ośrodek powstał w 1999 r. przy Nadleśnictwie Spychowo z dawnego budynku gospodarczego. Kiedyś znajdowały się w nim magazyny i biuro transportu, jeszcze wcześniej stajnie. Obecnie parter budynku zajmują garaże i magazyny. Budynek wyglądem dostosowany jest do architektury mazurskiej, okna posiadają okiennice, a w środku dominuje drewno.

W sierpniu 2012 r. Nadleśnictwo Spychowo rozpoczęło rozbudowę ośrodka polegającą na stworzeniu sali konferencyjnej na sto osób oraz dodatkowych pomieszczeń i pracowni edukacyjnych do prowadzenia zajęć i warsztatów tematycznych m.in. plastycznych, fotograficznych, z majsterkowania, rękodzielniczych, rzeźbiarskich. Ośrodek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Po modernizacji ośrodek posiada także pracownię edukacyjną z wyposażeniem multimedialnym i dydaktycznym (tablica interaktywna, mikroskopy stereoskopowe).

W ośrodku mogą odbywać się różnego rodzaju warsztaty tematyczne (np. plastyczne, fotograficzne, muzyczne), wystawy czasowe, koncerty, spektakle, pokazy filmów oraz konferencje. Ośrodek przeznaczony jest do korzystania przez osoby indywidualne, jak i przez zorganizowane grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Z obiektów korzystać mogą szkoły, centra edukacyjne, placówki naukowe, jednostki samorządowe, ośrodki kultury, muzea, stowarzyszenia, prywatne firmy i przedsiębiorstwa oraz inne instytucje prowadzące edukację społeczeństwa i działalność kulturalną.

Głosować na ośrodek w Spychowie możemy TUTAJ.

rak

 

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze