fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Od 1 marca zamknięty zostanie ruch na ul. Kościuszki, 11 Listopada i al. Piłsudskiego

OlsztynOd 1 marca zamknięty zostanie ruch na ul. Kościuszki, 11 Listopada i...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

– Nadchodząca wiosna nieuchronnie zbliża nas do najtrudniejszego momentu inwestycji tramwajowej – przypomina Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.  

Od 1 marca zamknięta zostanie dla ruchu ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do Dworca Głównego oraz ul. 11 Listopada. Planowane jest także wyłączenie z ruchu al. Piłsudskiego od ratusza do ul. Kościuszki. – Drogowcy wspólnie z wykonawcami poszczególnych odcinków od dłuższego czasu na różne sposoby analizowali możliwe wspomagające rozwiązania komunikacyjne. Będziemy o nich mówili podczas jutrzejszego (23.02) spotkania w ratuszu. Wierzę, że w przypadku wyłączenia z ruchu tak kluczowych dla miasta ulic, wszyscy rzucili na szalę swoją całą wiedzę, doświadczenie i dobrą wolę, ale też szczególnie nie liczę, że przez najbliższe cztery miesiące będzie nam – mieszkańcom łatwo. To jest operacja na żywej tkance miejskiej – bolesna, kosztowna, wywołująca zrozumiały niepokój, ale też – niezbędna!

Prezydent, zdając sobie sprawę z czekających utrudnień, po raz kolejny prosi mieszkańców o wyrozumiałość: – Przeżyliśmy razem przebudowę wiaduktu kolejowego przy Partyzantów, więc przeżyjemy przebudowę Kościuszki i Piłsudskiego. W zamian otrzymamy nowe sieci komunalne, zmodernizowane ulice i efektowny, nowoczesny tramwaj, którego już dziś nam zazdroszczą inne miasta. To wszystko w tym roku – jednak na razie czeka nas tramwajowa, „finiszowa prosta”. Niezbyt długa, ale z pewnością wyczerpująca. I tym się martwię.

Inwestycja tramwajowa jest częścią realizacji projektu “Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” i powinna się zakończyć jesienią tego roku. O planowanych terminach ukończenia prac na poszczególnych odcinkach pisaliśmy TUTAJ.

Nowa organizacja ruchu na ul. Wyszyńskiego i Synów Pułku

Od 1 marca zamknięty zostanie ruch na ul. Kościuszki, 11 Listopada i al. Piłsudskiego tramwaje Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama
reklama

51 KOMENTARZY

51 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze