5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nieuczciwy kurier przywłaszczył pieniądze i kupił sobie auto

WiadomościNieuczciwy kurier przywłaszczył pieniądze i kupił sobie auto

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali nieuczciwego kierowcę. Mężczyzna dostarczał artykuły medyczne do aptek na terenie województwa. Otrzymane pieniądze miał rozliczać poprzez tzw. „wrzutnie bankowe”. Jednak z każdej transakcji część gotówki zamiast do banku, trafiała do kieszeni nieuczciwego kuriera. Jak ustalili policjanci,przez trzy miesiące 27-latek przywłaszczył sobie w ten sposób 19 tyś złotych. Ustalane jest, czy to cała kwota nielegalnie zdobyta przez kuriera. Teraz może trafić do więzienia nawet na 3 lat.
Damian M. pracował jako kierowca w firmie dostarczającej artykuły medyczne od jednego z olsztyńskich przedsiębiorców do aptek znajdujących się na terenie całego województwa. Okazało się, że po dostarczeniu przesyłek podbierał cześć z pieniędzy, które powinien wrzucać do tzw. „wrzutni” jednego z banków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna podbierał z każdej transakcji po kilkaset złotych. W sumie w ten sposób nieuczciwy kurier przez trzy miesiące przywłaszczył sobie 19 tys. zł.

reklama

Olsztynianin został zatrzymany przez policjantów wczoraj (28.03) w mieszkaniu po tym, jak pokrzywdzony zgłosił fakt przywłaszczenia przez mężczyznę powierzonych mu pieniędzy.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i samochodów podejrzanego zabezpieczyli kopertę przeznaczoną do tzw. „wrzutni do banku”, w której było ponad 700 zł w audi które podejrzany kupił sobie za nielegalnie zdobyte pieniądze.

reklama

27-latkowi został już przedstawiony zarzut przywłaszczenia pieniędzy, do którego się przyznał. Jak wyjaśniał policjantom, przywłaszczył pieniądze, bo miał długi. Damian M. znaczną ilość nieuczciwie pozyskanych pieniędzy zdążył już wydać. Funkcjonariusze ustalają, czy 19 tysięcy to ostateczna kwota przywłaszczona przez podejrzanego.

Zatrzymanego po wykonanych czynnościach procesowych zwolniono. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia