Pacjent zasłabł po pierwszej dawce szczepionki w Olsztynie. Dzięki szybkiej reakcji personelu medycznego, mężczyzna otrzymał pomoc, a wszyscy pozostali pacjenci przestrzegli zalecenia.
Na Warmii i Mazurach odnotowano jedynie 2 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W kraju łącznie potwierdzono 73 zakażenia, a z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych zakażeniach koronawirusem oraz 5 zgonach związanych z COVID-19 w Polsce. Łącznie od początku pandemii odnotowano 2 878 767 przypadków.
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wprowadza specjalne bilety dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 na letnie imprezy. Bilety imienne będą dostępne w przypadku wyczerpania puli.
W regionie odnotowano 168 nowych przypadków COVID-19, a łączna liczba zakażeń wynosi 2 878 634. Z powodu wirusa zmarło 15 osób, a 26 z powodu współistnienia chorób.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 218 nowych przypadkach COVID-19 i 46 zgonach. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim, dolnośląskim i śląskim.
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na konferencji w Olsztynie znaczną redukcję zachorowań na COVID-19 oraz podkreślił postępy w sekwencjonowaniu genomu wirusa w Polsce.
W Sosnowcu odkryto nowy przypadek indyjskiego wariantu koronawirusa Delta u mieszkańca Katowic. Naukowcy alarmują o zagrożeniu związanym z nowymi wariantami SARS-CoV-2.
Ministerstwo Zdrowia informuje o 215 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce oraz 52 zgonach w ciągu ostatniej doby. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 227 nowych przypadkach COVID-19 oraz 11 zgonach. W porównaniu do danych sprzed miesiąca, liczby te znacząco spadły.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 239 nowych zakażeniach koronawirusem oraz 47 zgonach związanych z COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 877 243 przypadki.
W Polsce wykryto kilka ognisk wariantu Delta koronawirusa, związanych z podróżami do Indii. Dzięki skutecznym działaniom służb epidemiologicznych, sytuacja została opanowana.
W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W kraju zmarło łącznie 68 osób z powodu COVID-19 i jego współistnienia z innymi chorobami.
Od 13 czerwca w kościołach może być 50% obłożenia, a w dyskotekach maksymalnie 150 osób. Zmniejszają się restrykcje w wielu obiektach, w tym kinach i restauracjach.
W Olsztynie rusza mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Od czwartku, bez rejestracji, można skorzystać z jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.
W regionie odnotowano 428 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 27 osób, a 81 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
W Polsce odnotowano 400 nowych przypadków COVID-19. Zmarło 26 osób z powodu wirusa oraz 69 z powodu współistniejących schorzeń. Łączna liczba zakażeń wynosi 2 875 729.
W warmińsko-mazurskim odnotowano rekordowo niską liczbę zakażeń koronawirusem – tylko 3 nowe przypadki. W kraju potwierdzono 194 zakażenia oraz 8 zgonów związanych z COVID-19.
W weekend potwierdzono 312 nowych zakażeń koronawirusem i 13 zgonów. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim (50) oraz wielkopolskim (42).
W naszym regionie odnotowano 319 nowych przypadków koronawirusa. Niestety, z powodu COVID-19 zmarło 26 osób. Sytuacja epidemiologiczna wciąż budzi niepokój.
Od 6 czerwca w Polsce poluzowane zostaną obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne. Targi, wesela i transport zbiorowy z większą zajętością, ale nadal obowiązkowe maseczki.
Mieszkańcy Olsztyna oburzeni mandatami za brak biletu parkingowego przy punkcie szczepień. Ośrodek Sportu i Rekreacji tłumaczy, że to wynik wprowadzonych przepisów.
Warmińsko-Mazurskie odnotowało 21 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, co plasuje region wśród tych z najlepszymi wynikami w kraju. Niestety, z powodu COVID-19 zmarło 35 osób.
Biedronka uruchomiła program szczepień dla swoich pracowników we współpracy z firmą Polmed. Zapisów można dokonywać od 27 maja, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Naukowcy z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Ulm odkryli zanieczyszczenia białkowe w szczepionce AstraZeneca, co rodzi pytania o jej bezpieczeństwo i skuteczność.