fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Olsztyn. Rusza mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19

reklama
Wyślij przez
0

Od czwartku przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie uruchomiony zostanie kontenerowy mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Będą tam wykonywane szczepienia preparatem Johnson & Johnson, bez wcześniejszego umawiania terminu – podały służby wojewody.

Punkt szczepień mieści się w mobilnym kontenerze przy ul. Żołnierskiej 16, przed siedzibą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i NFZ. Pierwsze osoby mogą skorzystać z niego w ten czwartek, w godz. 15-18. Szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson będą wykonywane w tych godzinach przez dwa dni w tygodniu – we wtorki i czwartki.

„Ze szczepienia mogą skorzystać wszystkie chętne osoby pełnoletnie. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść do mobilnego punktu szczepień w godzinach jego otwarcia” – przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Mobilny punkt został zorganizowany przez wojewodę wspólnie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

„Przez te trzy godziny dziennie jesteśmy w stanie zaszczepić na spokojnie 120-150 osób. Jeśli jednak będzie duże zainteresowanie, to przedłużymy godziny pracy albo wyznaczymy dodatkowe dni” – powiedział rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz.

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 769 tys. szczepień, z liczba osób w pełni zaszczepionych przekroczyła 273 tys.

Pacjenci otrzymują którąś z czterech szczepionek przeciw COVID-19: preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a ten opracowany przez firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki.

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze