W Olsztynie 6 placówek oświatowych wzbogaciło się o nowe pracownie dzięki projektowi „Cyfrowa szóstka”. Inicjatywa, finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, objęła 3 szkoły podstawowe oraz 3 licea ogólnokształcące. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa warunków kształcenia poprzez wsparcie kluczowych umiejętności uczniów. Wartość projektu wyniosła prawie 1,3 mln złotych.
Przeznaczenie funduszy
Dzięki tym funduszom możliwe stało się utworzenie nowoczesnych sal dydaktycznych (również dla uczniów niepełnosprawnych i z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi) w następujących jednostkach edukacyjnych w Olsztynie:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego – pracownia nauk ścisłych i nauczania eksperymentalnego oraz pracowania ICT;
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – pracowania informatyczna i pracowania językowa;
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Józefa Malewskiego – pracowania informatyczna;
III LO im. Mikołaja Kopernika – dwie pracownie informatyczne;
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 (IV Liceum Ogólnokształcące) – pracowania mobilna językowa oraz dwie pracownie informatyczne;
V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy – pracownia terminalowa: językowo-edukacyjna oraz pracowania laboratorium przyszłości – studio telewizyjne.
Nowa pracownia terminalowa w V LO w Olsztynie
– Nasza szkoła wzbogaciła się o kolejną nowoczesną pracownię. Tym razem to pracownia terminalowa, gdzie uczniowie na lekcji geografii mogą tworzyć mapy oraz zarządzać danymi w jednym z najprężniej rozwijających się systemów informacji przestrzennej QGIS – mówi dyrektorka V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie Anna Struk. Dyrektorka szkoły zwraca uwagę na to, że pracownia terminalowa w V LO nie ogranicza się wyłącznie do nauki geografii.
– Obsługuje też inne programy, w tym AutoCAD wykorzystywany w dziedzinach technicznych i inżynierskich – dodaje Anna Struk, podkreślając wszechstronność nowych zasobów sprzętowych.
Dzięki temu ambitnemu projektowi uczniowie olsztyńskich szkół będą wyposażeni w nowoczesne narzędzia edukacyjne, co z pewnością przyczyni się do znaczącego ulepszenia jakości nauczania i rozwoju kluczowych umiejętności wśród młodych mieszkańców miasta.
źródło: UM Olsztyn