22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Nowoczesne pracownie biologiczne i chemiczne w V LO przy ul. Krasickiego

OlsztynNowoczesne pracownie biologiczne i chemiczne w V LO przy ul. Krasickiego

V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie może poszczycić się nie tylko wyjątkowymi absolwentami i doskonałą kadrą nauczycielską, ale teraz także dwoma nowoczesnymi pracowniami biologii i chemii. Szkoła przez lata zasilała liczne kierunki medyczne i przyrodnicze oraz zdobyła wyróżnienia w konkursie Chiron 2017 i 2019 za wysoki potencjał edukacyjny w dziedzinie nauk medycznych.

reklama

Współpraca międzynarodowa i wsparcie lokalne

Inspiracją do powstania pracowni była wizyta studyjna w Chateauroux we Francji, partnerskim mieście Olsztyna. Tam nawiązano współpracę z Lycee Pierre et Marie Curie, gdzie większość przedmiotów przyrodniczych realizowanych jest w profesjonalnych pracowniach. Współpracując z lokalnymi partnerami, jak samorząd Olsztyna, spółka Przemysłówka oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski udało się stworzyć dwie nowoczesne pracownie.

Pracownie dla szerokiej grupy odbiorców

Nowoczesne pracownie biologiczne i chemiczne, które powstały w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy, mają służyć nie tylko uczniom tej szkoły, ale także młodszym dzieciom. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych będą mogli odwiedzać te pracownie, aby poznać tajniki biologii i chemii w sposób atrakcyjny, angażujący i nietypowy.

reklama

W nowoczesnych pracowniach biologicznych i chemicznych dzieci będą miały okazję uczyć się poprzez praktyczne doświadczenia, eksperymenty oraz obserwacje. Wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania pomoże im zrozumieć złożone procesy biologiczne i chemiczne w sposób przystępny i przyjemny.

Aby zorganizować warsztaty i zajęcia w nowoczesnych pracowniach dla młodszych uczniów, V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy planuje nawiązać współpracę z przedszkolami i szkołami podstawowymi z Olsztyna.

Ogród hortiterapii dla wsparcia zdrowia uczniów

Inną innowacją wprowadzoną w szkole jest ogród hortiterapii, który ma poprawiać zdrowie psychiczne i fizyczne uczniów, a także relacje międzyludzkie poprzez zajęcia w ogrodzie i kontakt z roślinami. Ogród ma być miejscem przyjaznym uczniom z problemami koncentracji, potrzebującym wyciszenia lub ćwiczeń małej motoryki.

reklama

Zebrane z ogrodu plony posłużą uczniom jako zdrowe drugie śniadanie, ale także zostaną wykorzystane do analiz biologicznych i chemicznych w nowoczesnych pracowniach.

Przedstawiciele szkoły planują również odzyskiwanie wód deszczowych do pielęgnacji ogrodu, co jest kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju placówki.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lubiebiologie3312
3 maja 2023 11:19

Niasmowite przedsięwzięcie z stornu V lo

fotosynteza
3 maja 2023 11:07

Pani Basia i tak najlepsza

Polecane