29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Odnowione Przedszkole Miejskie nr 23 „Bajkoland” w Olsztynie otwiera swoje drzwi po wielkim remoncie

OlsztynOdnowione Przedszkole Miejskie nr 23 „Bajkoland” w Olsztynie otwiera swoje drzwi po...

Po czterech miesiącach remontów olsztyńskie przedszkole nr 23 na ul. Wańkowicza nareszcie może przywitać swoich wychowanków w odnowionych wnętrzach. Dzięki inwestycji o wartości ponad 2,5 mln zł placówka została dostosowana do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a także zwiększono jej funkcjonalność.

reklama

Dyrektorka przedszkola, Joanna Jobska, wyraziła wielką radość z zakończenia prac remontowych, podkreślając wagę jakościowej zmiany obiektu. Remont wymusił tymczasowe przeniesienie podopiecznych placówki do innych przedszkoli w dzielnicach Nagórki i Jaroty.

Trwające od lipca do października prace przyniosły istotne zmiany: od wymiany drzwi we wszystkich salach dydaktycznych do rewitalizacji poszczególnych pomieszczeń. Zamontowano także okna przeciwpożarowe i oddymiające, a także klapy na dachu.

reklama

Ważnym i funkcjonalnym efektem remontu jest całkowicie nowa sala dydaktyczna. Działania modernizacyjne objęły ponadto wymianę posadzek w korytarzach i szatniach, przeprowadzono szpachlowanie sal i korytarzy, a także wybudowano schody zewnętrzne od strony ogrodu oraz dostosowano rampę.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreślił strategiczne znaczenie przeprowadzonej inwestycji: “Upływ czasu doprowadził do wyeksploatowania tego obiektu. Ale też zmieniające się przepisy sprawiły, że niezbędne było dostosowanie obiekt do nowych wymogów. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci jest dla nas priorytetową sprawą”.

Przedszkole Nr 23 jest uznawane za jedną z największych miejskich placówek tego typu w Olsztynie, oferując opiekę dla około 200 dzieci. Godnym odnotowania jest fakt, że wśród jej absolwentów jest znany muzyk, współzałożyciel zespołu Shannon, Marcin Rumiński; to on jest autorem hymnu tej edukacyjnej placówki.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane