fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

„Energetyk” z nową salą warsztatową

Wiadomości "Energetyk" z nową salą warsztatową

Kolejna olsztyńska szkoła branżowa przeszła gruntowną modernizację. Oficjalna inauguracja roku szkolnego zbiegła się z oddaniem do użytku nowych warsztatów Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych.

Rozpoczął się wyjątkowy, bo stojący pod znakiem koronawirusa i jemu podporządkowany, rok szkolny. Tylko w szkołach prowadzonych przez gminę naukę rozpoczęło dziś ok. 26 tys. dzieci i młodzieży. Do przedszkoli poszło zaś ok. 3,4 tys. małych olsztynian.

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem ogromu pracy związanej z przygotowaniem szkół i przedszkoli do nauki. Wszystko po to, by zajęcia mogły być prowadzone jak najbezpieczniej – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

– Jesteśmy spragnieni normalności – mówił podczas inauguracji prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Robimy wszystko, aby warunki były jak najbardziej bezpieczne. Nie wiemy, jakie jeszcze sytuacje mogą wystąpić, ale chcemy być gotowi na każdą okoliczność i szybko reagować. Oby takich zdarzeń było jak najmniej.

Szczególnie, że uczniowie mogą korzystać z coraz lepszej bazy. Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych może pochwalić się kompletnie odnowionymi warsztatami. Poprawa funkcjonalności obiektów oraz wyposażenie ich w najnowocześniejszy sprzęt jest szansą na zwiększenie zainteresowania młodzieży szkołą i jeszcze wyższą jakość kształcenia.

– Jeszcze niedawno taka baza dydaktyczna i maszyny na światowym poziomie wydawały się nieosiągalnym marzeniem – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych, Katarzyna Chamerska. – Dziś, dzięki zaangażowaniu wielu osób, możemy być dumni, patrząc na budynek szkoły i warsztatów. Nowoczesny sprzęt i doskonałe warunki bez wątpienia pozwolą nam kształcić najlepszych specjalistów.

Prace związane z przebudową i doposażeniem warsztatów ZSME miały wartość ok. 30 mln złotych, z czego ponad 80 proc. to dofinansowanie unijne.

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoUM Olsztyn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: