-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Budują rondo, zmieni się kursowanie autobusów miejskich

OlsztynBudują rondo, zmieni się kursowanie autobusów miejskich

Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Wadąską. W związku z tym już w najbliższy czwartek (21 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Nowe rozwiązania będą dotyczyć linii, które kursują w kierunku Dywit oraz tamtejszego cmentarza. Zmodyfikowane zostaną trasy, należy także spodziewać się korekty godzin odjazdów autobusów.

* Linia 108 będzie kursować na trasie:
DWORZEC GŁÓWNY – ul. Partyzantów – ul. Limanowskiego – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – Wadąg – Słupy – Różnowo – DYWITY
* Linia 112 będzie kursować na trasie:
DYWITY – Różnowo – Słupy – Wadąg – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – ul. Jagiellońska – ul. Limanowskiego – ul. Partyzantów – DWORZEC GŁÓWNY

reklama

Dla linii 108 i 112 zostają zawieszone przystanki: Dywity-Gminny Ośrodek Kultury, Dywity-Grzybowa, Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia, Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia, Kieźliny-Przedszkole. Poza tym zmienione zostają godziny odjazdów autobusów tych linii.

Dojazd do cmentarza nie będzie możliwy liniami 108, 112 i 117. W związku z tym do pętli Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia zostaną wydłużone niektóre kursy linii 126. Natomiast linia nr 117 zostanie skrócona i kursować będzie na trasie Osiedle Generałów – Jakubowo.

* Wybrane kursy linii 126 zostaną wydłużone:
OSIEDLE GENERAŁÓW – … – JAGIELLOŃSKA-OGRODY – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Wadąska – Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia – CMENTARZ DYWITY-BRAMA ZACHODNIA

reklama

Odjazdy linii 126 w kierunku Olsztyna z przystanku Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia będą odbywać się z przystanku po przeciwnej stronie niż odbywały się na linii 117.

Linia 110 będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku tymczasowym Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Olsztyna. Przystanek będzie zlokalizowany na wysokości przystanku Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Dywit.

Budowa ronda ma poprawić bezpieczeństwo na DK51 oraz ułatwić włączanie się do ruchu pojazdom poruszającym się od strony pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz cmentarza.

W ciągu najbliższych 3-4 miesięcy pod DK51 w kierunku Olsztyna i Dywit będzie odbywać się ruch wahadłowy po tymczasowym fragmencie drogi. W tym czasie nie będzie połączenia tej trasy z drogą wiodącą w stronę cmentarza i Kieźlin.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia