reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Co dalej z taksówkami przy wysokiej Bramie?

OlsztynCo dalej z taksówkami przy wysokiej Bramie?

W Olsztynie trwa dyskusja na temat dostępności taksówek w rejonie Wysokiej Bramy, szczególnie po zakończeniu ostatnich kursów tramwajowych około godziny 22. Zmiany w organizacji ruchu spowodowane nowymi liniami tramwajowymi i remontem placu Jedności Słowiańskiej wpłynęły na miejsca postoju taksówek, utrudniając mieszkańcom powrót do domu po imprezach na Starym Mieście.

reklama

Radny Tomasz Głażewski z Koalicji Obywatelskiej zwrócił się z inicjatywą przeniesienia zatoczki dla taksówek bliżej Wysokiej Bramy, by ułatwić dostęp do nich po zakończeniu funkcjonowania tramwajów. W swoim piśmie do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, proponuje utworzenie postoju dla dwóch taksówek przy ul. 11 Listopada, co miałoby zwiększyć komfort wracających ze Starówki.

Prezydent miasta odpowiedział na interpelację, przypominając o istniejącym pięciominutowym postoju dla taksówek przed Wysoką Bramą i zdejmowaniu zakazu zatrzymywania się taksówek wzdłuż ul. Wyzwolenia. Jednocześnie wyraził wątpliwości co do propozycji radnego, podkreślając, że zatoka przy ul. 11 Listopada jest przeznaczona wyłącznie dla pojazdów zaopatrujących okoliczne obiekty i nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu, które pozwoliłyby na współdzielenie tego miejsca przez taksówki.

reklama

źródło: Gazeta Olsztyńska

Przeczytaj także

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Bez glutenu, ale z wyborem dań. Ten catering z Olsztyna wyróżnia się w całej Polsce

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać ograniczeń. W Olsztynie działa catering, który pozwala wybierać dania, a jednocześnie daje pełne bezpieczeństwo dla osób z celiakią.

Proste i eleganckie sukienki – ponadczasowy styl na każdą okazję

Proste i eleganckie sukienki wizytowe na każdą okazję.

Premiera nowego Jeepa Compassa w Olsztynie. Więcej technologii, więcej komfortu, trzy napędy

Dla odwiedzających salon Jeep w Olsztynie premiera nowego modelu to okazja, by sprawdzić, jak wszystkie te rozwiązania prezentują się na żywo.

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.
reklama
reklama