29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Inauguracyjna podróż nowej linii tramwajowej w Olsztynie

OlsztynInauguracyjna podróż nowej linii tramwajowej w Olsztynie

W Olsztynie w pierwszą podróż ruszy niebawem nowa linia tramwajowa numer 4, która biegnie przez miasto z północy na południe. Uroczystość oficjalnego otwarcia zaplanowano na 30 grudnia bieżącego roku.

reklama

Tramwaj linii nr 4 rozpocznie swoją trasę od pętli tramwajowej na Pieczewie, przy ul. Wilczyńskiego, a skończy przy węźle przesiadkowym przy dworcu PKP, by stamtąd powrócić na pętlę.

Przed oficjalnym wyjazdem na początkowym przystanku czekać będą atrakcje przygotowane specjalnie dla oczekujących na pierwsze przejazdy. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zachęca mieszkańców do przyjścia: „Zapraszam na godzinę 10:30 na pętlę w Pieczewie – oczekiwanie na tramwaje umilą nam animatorki, które przygotują konkursy z drobnymi nagrodami. O oprawę muzyczną naszego wydarzenia zadbają podopieczni Pałacu Młodzieży”.

reklama

Pierwsze dwa składy mają odjechać o 11:15. Podczas podróży pasażerowie będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii Olsztyna i komunikacji miejskiej dzięki opowieściom Marcina Bobińskiego, autora bloga olsztynskietramwaje.pl, oraz olsztyńskiego przewodnika Mariana Juraka.

Na miejscu będzie również możliwe uzyskanie broszury informacyjnej prezentującej nowy układ komunikacyjny. Warto przypomnieć, że to dopiero początek zmian w systemie komunikacji miejskiej. Od 1 stycznia ulicami Olsztyna ma bowiem kursować również linia tramwajowa numer 5, która połączy Pieczewo z Wysoką Bramą.

Inauguracyjna podróż nowej linii tramwajowej w Olsztynie tramwaje Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
asddd
24 grudnia 2023 14:20

Dajcie schematy rond tramwajowych ze znakami…kto ma pierwszeństwo???

Polecane