0
-9.3 C
Olsztyn
piątek, 20 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Weekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i wykroczeniami

OstródaWeekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i...

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do sześciu niegroźnych kolizji. Na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Wśród wykroczeń policjanci zatrzymali kierujących bez uprawnień oraz kierowcę z zakazem do kierowania.

reklama

W piątek na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i 11 Listopada w Ostródzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca volkswagena, 54-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 62-letniemu kierowcy land rovera. Kierowcy byli trzeźwi i nie wymagali hospitalizacji, natomiast sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia odnotowano kilka przypadków rażącego przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze ekspresowej S7 funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 161 km/h przy dopuszczalnej – 120 km/h. Przekroczenie szybkości o 41 km/h skutkuje wysokim mandatem karnym, w tym przypadku 1 tys. zł oraz 11 punktami karnymi. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Teraz zostanie sporządzona w tej sprawie niezbędna dokumentacja procesowa, a sprawa trafi do sądu.

reklama

W sobotę  do kontroli drogowej zatrzymano 37-letniego kierowcę forda. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. W dodatku okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawa została przekazana do sądu.

W niedzielę policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę audi. Okazało się, że już wcześniej został ukarany zakazem kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta pomimo orzeczonego zakazu.

Podsumowując weekend, policjanci skontrolowali ogółem 192 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 112 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 306 badań stanu trzeźwości. Weekend na drogach powiatu niewątpliwie był pracowitym okresem dla miejscowych stróżów prawa.

źródło: KPP Ostróda

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Masz je w domu i nawet o tym nie wiesz. Ile naprawdę są warte?

Co sprawia, że jedne okazy mają wartość, a inne nie?

Oleje silnikowe do ciągników i maszyn budowlanych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Kilka parametrów ma bardzo duże znaczenie dla żywotności silnika.

Mini prostownica – Twoja tajna broń na bad hair day!

Kompaktowy sprzęt do stylizacji włosów na ratunek!

Jak podkład wpływa na komfort użytkowania paneli?

Odczucia podczas chodzenia – stabilność kontra sprężystość.

Placówki edukacyjne Art School i Radość rozpoczęły rekrutację 2026/2027. Miejsce, w którym liczy się dziecko

Art School i Radość w Olsztynie ruszają z naborem do żłobków, przedszkoli i niepublicznej szkoły podstawowej

Jak dobrać organizery do szuflad kuchennych do konkretnych wymiarów zabudowy?

Uniwersalne wkłady często okazują się zbyt małe lub nieefektywnie wykorzystują przestrzeń.

Dlaczego prostota wygrywa we współczesnych dekoracjach świątecznych

Od luksusu do komfortu: jak zmieniają się gusta w Polsce.

Cena złota – prognozy na 2026 rok: Który kolor kruszcu najlepiej chroni kapitał?

Jak zmaksymalizować wartość biżuterii w nadchodzących latach?

Art School i Radość w Olsztynie zapraszają rodziców na dni otwarte przedszkola i żłobka

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze żłobka czy przedszkola, warto zobaczyć je na żywo.

Montaż pokrycia Gerard Corona: detale wykonania, które decydują o trwałości dachu

Dlaczego warto wybrać pokrycie Gerard Corona dla Twojego dachu?
reklama
reklama