3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Weekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i wykroczeniami

OstródaWeekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i...

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do sześciu niegroźnych kolizji. Na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Wśród wykroczeń policjanci zatrzymali kierujących bez uprawnień oraz kierowcę z zakazem do kierowania.

reklama

W piątek na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i 11 Listopada w Ostródzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca volkswagena, 54-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 62-letniemu kierowcy land rovera. Kierowcy byli trzeźwi i nie wymagali hospitalizacji, natomiast sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia odnotowano kilka przypadków rażącego przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze ekspresowej S7 funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 161 km/h przy dopuszczalnej – 120 km/h. Przekroczenie szybkości o 41 km/h skutkuje wysokim mandatem karnym, w tym przypadku 1 tys. zł oraz 11 punktami karnymi. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Teraz zostanie sporządzona w tej sprawie niezbędna dokumentacja procesowa, a sprawa trafi do sądu.

reklama

W sobotę  do kontroli drogowej zatrzymano 37-letniego kierowcę forda. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. W dodatku okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawa została przekazana do sądu.

W niedzielę policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę audi. Okazało się, że już wcześniej został ukarany zakazem kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta pomimo orzeczonego zakazu.

reklama

Podsumowując weekend, policjanci skontrolowali ogółem 192 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 112 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 306 badań stanu trzeźwości. Weekend na drogach powiatu niewątpliwie był pracowitym okresem dla miejscowych stróżów prawa.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia