reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Lubawska Policja schwytała… konia

IławaLubawska Policja schwytała... konia

Policjanci z Lubawy udzielają wsparcia nie tylko potrzebującym obywatelom, ale również zwierzętom. W czwartek (20.04.2023 r.) dzielnicowi natknęli się na nietypową sytuację podczas obchodu rejonu służbowego. Zauważyli konia biegającego po jednej z dróg gminy Lubawa, stwarzającego zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy

Funkcjonariusze, zobaczywszy konia biegającego swobodnie po drodze, niezwłocznie podjęli działania. Skoordynowali swoje wysiłki i sprawnie pochwycili konia.

Jak się później okazało, zwierzę zdążyło wtargnąć na jedną z posesji i uszkodzić tamtejszy ogródek. Szczęśliwie, dzięki szybkiemu działaniu policjantów, sytuacja nie miała dalszych negatywnych konsekwencji.

reklama

Po zatrzymaniu konia dzielnicowi ustalili jego właściciela – 35-letniego mężczyznę. Został on natychmiast powiadomiony o sytuacji i poproszony o przybycie na miejsce, aby odebrać swoje zwierzę. Właściciel konia odpowiedział na wezwanie i przybył, aby się nim zająć.

Koński mandat

W związku z niedbalstwem i brakiem odpowiednich środków ostrożności, które doprowadziły do ucieczki konia, na właściciela zwierzęcia został nałożony mandat.

Policjanci zwracają uwagę na konieczność odpowiedzialnego traktowania swoich czworonożnych podopiecznych. To oznacza m.in. dbanie o ich zdrowie, odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym przebywają oraz zapewnienie im odpowiedniej opieki. Właściciele zwierząt powinni również pamiętać o tym, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może prowadzić do wypadków, zagrożeń na drogach oraz ewentualnych konsekwencji prawnych.

źródło: KPP Iława

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Bez glutenu, ale z wyborem dań. Ten catering z Olsztyna wyróżnia się w całej Polsce

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać ograniczeń. W Olsztynie działa catering, który pozwala wybierać dania, a jednocześnie daje pełne bezpieczeństwo dla osób z celiakią.

Proste i eleganckie sukienki – ponadczasowy styl na każdą okazję

Proste i eleganckie sukienki wizytowe na każdą okazję.

Premiera nowego Jeepa Compassa w Olsztynie. Więcej technologii, więcej komfortu, trzy napędy

Dla odwiedzających salon Jeep w Olsztynie premiera nowego modelu to okazja, by sprawdzić, jak wszystkie te rozwiązania prezentują się na żywo.

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.
reklama
reklama