Ogrodzenie warzywniaka zabezpiecza rośliny ogrodowe przed psem. Należy chronić krzewy, sadzonki i trawy przed zadeptaniem, ale również i „podlewaniem”. Mocz zwierzęcia zawiera azot, który po wydaleniu staje się szkodliwy dla zieleni. Regularne obsikiwanie warzyw, kwiatów, drzew czy krzaków prowadzi do przebarwień liści, ich żółknięcia, a nawet usychania.
Jak ogrodzić warzywniak przed psem?
Pies szczęśliwy to taki, który może biegać swobodnie po posesji. W przydomowym ogrodzie warto wyodrębnić miejsce, by zwierzak nie miał wstępu do warzywniaka. Należy chronić rośliny ogrodowe, a szczególnie młode pędy, nie tylko przed zadeptaniem, ale i obsikaniem. Działanie psiego moczu powoduje żółknięcie i usychanie sadzonek, krzewów, traw, a nawet drzew. Powodem jest wysokie stężenie azotu w moczu.
Z tego też względu większość psów ma zakaz wstępu na trawniki osiedlowe, o czym informują tabliczki. Tym bardziej w ogrodzie warto chronić roślinność przed pupilem, stawiając odpowiednio wysokie ogrodzenie panelowe. Wyznaczenie miejsca do biegania powinno być dostosowane do wielkości psa.
Czym ogrodzić ogródek warzywny?
Za trwały, estetyczny i bezpieczny plot na ogrodzenie ogrodu, klienci uważają ogrodzenie panelowe 3D. Jest nowoczesne, a przygotowane do montażu przęsła wykonuje się z solidnego stalowego drutu o grubości 4 mm. Mają trójwymiarową strukturą, za sprawą przetłoczeń w kształcie litery „V”, która nadaje produktowi nie tylko ciekawy wygląd, ale wpływa na sztywność oraz wytrzymałość konstrukcji.
Można wybrać ogrodzenie panelowe o wysokości: 1030 mm, 1230 mm, 1530 mm i 1730 mm, co pozwala dopasować płot do wielkości psa. Dostępność różnych wariantów sprawia, że mogą być wykorzystywane na małych działkach warzywnych, jak i na większych posesjach. Wyższe ogrodzenia wyposażone są w podmurówkę systemową.
W jakiej kolorystyce zrobić ogrodzenie ogródka warzywnego?
Firma P.P.H.U. GIGAM-BIS oferuje panele ocynkowane, malowane proszkowo, co pozwala wybrać dowolny kolor z palety RAL. Takie ogrodzenie będzie idealnie dopasowane do kostki brukowej, bramy wjazdowej, elewacji budynku. Metoda stanowi dodatkowe zabezpieczenie, skuteczną barierę antykorozyjną. W procesie malowania proszkowego lakier tworzy bowiem warstwę ochronną, zapobiegającą utlenianiu cynku na powierzchni ogrodzenia.
Ogrodzenie ładnie się prezentuje, co dodaje estetyki przestrzeni, a równocześnie chroni rośliny w warzywniaku przed psem, który biegając depcze kwiaty i warzywa. Duże czworonogi czynią wiele szkód, również przez regularne obsikiwanie sadzonek, krzaków i drzew owocowych.