22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Lubawska Policja schwytała… konia

IławaLubawska Policja schwytała... konia

Policjanci z Lubawy udzielają wsparcia nie tylko potrzebującym obywatelom, ale również zwierzętom. W czwartek (20.04.2023 r.) dzielnicowi natknęli się na nietypową sytuację podczas obchodu rejonu służbowego. Zauważyli konia biegającego po jednej z dróg gminy Lubawa, stwarzającego zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy

Funkcjonariusze, zobaczywszy konia biegającego swobodnie po drodze, niezwłocznie podjęli działania. Skoordynowali swoje wysiłki i sprawnie pochwycili konia.

Jak się później okazało, zwierzę zdążyło wtargnąć na jedną z posesji i uszkodzić tamtejszy ogródek. Szczęśliwie, dzięki szybkiemu działaniu policjantów, sytuacja nie miała dalszych negatywnych konsekwencji.

reklama

Po zatrzymaniu konia dzielnicowi ustalili jego właściciela – 35-letniego mężczyznę. Został on natychmiast powiadomiony o sytuacji i poproszony o przybycie na miejsce, aby odebrać swoje zwierzę. Właściciel konia odpowiedział na wezwanie i przybył, aby się nim zająć.

Koński mandat

W związku z niedbalstwem i brakiem odpowiednich środków ostrożności, które doprowadziły do ucieczki konia, na właściciela zwierzęcia został nałożony mandat.

Policjanci zwracają uwagę na konieczność odpowiedzialnego traktowania swoich czworonożnych podopiecznych. To oznacza m.in. dbanie o ich zdrowie, odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym przebywają oraz zapewnienie im odpowiedniej opieki. Właściciele zwierząt powinni również pamiętać o tym, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może prowadzić do wypadków, zagrożeń na drogach oraz ewentualnych konsekwencji prawnych.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane