reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Marcin Kulasek: Zero tolerancji dla korupcji! [OPINIA]

OlsztynMarcin Kulasek: Zero tolerancji dla korupcji!

Marcin Kulasek: Dla wszystkich polityków o wątpliwej uczciwości w szeregach socjalistów mam złą wiadomość.

Dla wszystkich polityków o wątpliwej uczciwości w szeregach socjalistów mam złą wiadomość. Od jesieni nowym przewodniczącym Partii Europejskich Socjalistów jest były premier Szwecji Stefan Löfven, człowiek o wysokich zasadach etycznych, który obiecał wypalić korupcję w szeregach europejskich socjalistów gorących żelazem. I jestem przekonany, że tak będzie. Skandynawowie słyną z uczciwości i wysokich zasad etycznych.

reklama

Zresztą w całej europejskiej lewicy zasady są jasne. Wszyscy zamieszani w sprawę Katargate zostali usunięci z partii i z grupy parlamentarnej. Nie ma żadnego chowania się za immunitetem, dzielenia włosa na czworo, mówienia, że sprawę trzeba wyjaśnić. Obowiązuje zasada zero tolerancji dla korupcji!

Sprawa powinna być wyjaśniona i będzie wyjaśniona. Obawiam się jednak, że jej zasięg może dotyczyć też innych grup politycznych w Brukseli. Mam nadzieję, że inni politycy zachowają się równie stanowczo.

reklama

Nie może być także tak, że europosłowie wpisują w oświadczenie majątkowe dochód na poziomie 40 tysięcy euro miesięcznie za konsultacje. I zupełnie nie wiadomo co to za konsultacje i kto za nie płaci. Opinia publiczna powinna poznać szczegóły także sprawy oświadczenia Radosława Sikorskiego.

Oczywiście można się zastanawiać, czy jeśli Katar i być może Maroko kupowały sobie przychylność niektórych posłów, to czy nie czyniły tego państwa dużo silniejsze. Sprawa wymaga zbadania, a Europarlament potrzebuje więcej przejrzystości. Jednak jeśli chodzi o Polskę, to pamiętajmy jednak, że rząd PiS poszedł na wojnę z praworządnością. A rezolucje przyjmowane przez PE w tej sprawie przechodziły przytłaczającą większością głosów i największe grupy polityczne popierały je na zasadach konsensusu. Nie chodziło tu o niejawne wpływy, a o skrajnie szkodliwą i skrajnie antydemokratyczną politykę rządu. Choć z pewnością na fali tej afery rząd spróbuje wmówić swoim wyborcom, że także rezolucje przeciw Polsce były kupowane, a duża część wyborców tę narrację kupi.

Marcin Kulasek

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

Tym żyje Olsztyn

reklama
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Szamba betonowe – trwałe rozwiązanie dla domu bez kanalizacji

Wiele domów jednorodzinnych, budynków letniskowych i obiektów użytkowych powstaje na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Delcaso – jak wybierać bagaż i akcesoria podróżne dopasowane do własnych potrzeb?

Zakup walizki, plecaka czy torby podróżnej często wydaje się prostym zadaniem.

Komunikacja z najemcami – jak robić to sprawnie i bez nieporozumień

Sprawna komunikacja z najemcami opiera się na jednym przewidywalnym kanale kontaktu, szybkiej reakcji na zgłoszenia serwisowe i utrwalaniu na piśmie ustaleń dotyczących płatności oraz napraw.

Jak dobrać wymagania dla galwanizowanego detalu narażonego na dotyk i czyszczenie?

Określenie, że galwanizowany detal ma być „trwały”, jest zbyt ogólne, aby na tej podstawie właściwie zaplanować jego wykonanie oraz ocenę jakości.

Kiedy można wypłacić pieniądze z IKE bez podatku?

Wypłata środków z Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE) bez podatku Belki wymaga spełnienia dwóch warunków naraz: osiągnięcia odpowiedniego wieku oraz wykazania się właściwą historią wpłat.

Nowa inwestycja premium na Mazurach – Pratum Mikołajki, Twoja kameralna oaza

Kameralna oaza w nowej inwestycji Pratum na Mazurach z restauracją i udogodnieniami premium - połącz prywatność z energią Mikołajek.

Audioriver 2026 już 10–12 lipca. Jubileuszowa edycja z The Prodigy, Disclosure i dziesięcioma scenami

Za tydzień w Łodzi rozpocznie się jedna z największych imprez muzyki elektronicznej w Polsce.

Zero stresu przed obroną – jak dobrze przygotować pracę do druku i oprawy

Oddanie pracy dyplomowej to jeden z tych momentów, w których liczą się już nie tylko miesiące pisania, poprawiania przypisów i dopracowywania bibliografii, ale także ostatnie, bardzo praktyczne decyzje.

agroWARMA 2026 w Gryźlinach. Rolnicze święto Warmii i Mazur wraca na lądowisko

Rolnictwo, technologia i regionalne smaki. agroWARMA 2026 już 5 i 6 września.

Nowy Salon Meblowy Elżbieta już otwarty. Wszystko do domu w jednym miejscu

Odwiedź odmieniony Salon Meblowy Elżbieta przy ul. Sikorskiego 23B i skorzystaj z promocji na miejscu.

Dlaczego osoba uzależniona zachowuje się inaczej wobec bliskich?

Życie pod jednym dachem z osobą uzależnioną od alkoholu to dla jej bliskich nieustanna huśtawka emocjonalna.

Mały gadżet o wielkich zasięgach – jak sprytnie wykorzystać breloki z logo w marketingu?

Klucze to jeden z nielicznych przedmiotów, po które sięga się codziennie niemal odruchowo.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze lampy sufitowej?

Przy wyborze lampy sufitowej łatwo skupić się wyłącznie na jej wyglądzie.
reklama
reklama