22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Marcin Kulasek: Zero tolerancji dla korupcji! [OPINIA]

OlsztynMarcin Kulasek: Zero tolerancji dla korupcji!

Dla wszystkich polityków o wątpliwej uczciwości w szeregach socjalistów mam złą wiadomość. Od jesieni nowym przewodniczącym Partii Europejskich Socjalistów jest były premier Szwecji Stefan Löfven, człowiek o wysokich zasadach etycznych, który obiecał wypalić korupcję w szeregach europejskich socjalistów gorących żelazem. I jestem przekonany, że tak będzie. Skandynawowie słyną z uczciwości i wysokich zasad etycznych.

reklama

Zresztą w całej europejskiej lewicy zasady są jasne. Wszyscy zamieszani w sprawę Katargate zostali usunięci z partii i z grupy parlamentarnej. Nie ma żadnego chowania się za immunitetem, dzielenia włosa na czworo, mówienia, że sprawę trzeba wyjaśnić. Obowiązuje zasada zero tolerancji dla korupcji!

Sprawa powinna być wyjaśniona i będzie wyjaśniona. Obawiam się jednak, że jej zasięg może dotyczyć też innych grup politycznych w Brukseli. Mam nadzieję, że inni politycy zachowają się równie stanowczo.

reklama

Nie może być także tak, że europosłowie wpisują w oświadczenie majątkowe dochód na poziomie 40 tysięcy euro miesięcznie za konsultacje. I zupełnie nie wiadomo co to za konsultacje i kto za nie płaci. Opinia publiczna powinna poznać szczegóły także sprawy oświadczenia Radosława Sikorskiego.

Oczywiście można się zastanawiać, czy jeśli Katar i być może Maroko kupowały sobie przychylność niektórych posłów, to czy nie czyniły tego państwa dużo silniejsze. Sprawa wymaga zbadania, a Europarlament potrzebuje więcej przejrzystości. Jednak jeśli chodzi o Polskę, to pamiętajmy jednak, że rząd PiS poszedł na wojnę z praworządnością. A rezolucje przyjmowane przez PE w tej sprawie przechodziły przytłaczającą większością głosów i największe grupy polityczne popierały je na zasadach konsensusu. Nie chodziło tu o niejawne wpływy, a o skrajnie szkodliwą i skrajnie antydemokratyczną politykę rządu. Choć z pewnością na fali tej afery rząd spróbuje wmówić swoim wyborcom, że także rezolucje przeciw Polsce były kupowane, a duża część wyborców tę narrację kupi.

Marcin Kulasek

reklama

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Józef syn Ojca
31 stycznia 2023 11:54

Ha ha
W SLD zero korupcji
Ta partia wywodzi się z korupcji, sporzedaży majatku publicznego, śmierci Olewnika itd itp

Don piedro
29 stycznia 2023 17:41

Niech ogłosi to radnym i grzmowi

Polecane