0
-2.6 C
Olsztyn
wtorek, 10 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Przy al. Sybiraków ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego

OlsztynPrzy al. Sybiraków ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego

Jest decyzja o rozpoczęciu prac nad planem zagospodarowania przestrzennego terenów sportowych przy al. Sybiraków. W tym miejscu w przyszłości ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego.

reklama

Pływalnia o wymiarach olimpijskich Aquasfera, Centrum Szkolenia Wodnego i Lodowego oraz przystań wodna nad jez. Ukiel czy nowoczesna nawierzchnia piłkarskiego stadionu przy al. Piłsudskiego – w ostatnich latach nie brakowało miejskich inwestycji w sport. Teraz trwa modernizacja Uranii, a perspektywie jest też kolejne zadanie piłkarskie.

Olsztyńscy radni zdecydowali o przystąpieniu do prac związanych z przygotowaniem planu zagospodarowania przestrzennego obszaru przy al. Sybiraków. To teren, na którym jest m.in. stadion Warmii.

reklama

– Musimy przeprowadzić pełną procedurę planistyczną – wyjaśnia dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Binerowska. – Będziemy przyjmować wnioski, później będzie czas na projektowanie, opiniowanie i wszelkie uzgodnienia. Chcielibyśmy uchwalić plan dla tego obszaru do końca roku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji ma już koncepcję ośrodka, jaki miałby powstać przy al. Sybiraków.

– Dokument powstał przy współpracy z olsztyńskimi klubami piłkarskimi – przypomina dyrektor OSiR-u, Jerzy Litwiński.

Na terenie ośrodka mają powstać m.in. cztery pełnowymiarowe boiska – dwa z nawierzchnią trawiastą, dwa ze sztuczną. Poza tym budynki socjalne i magazynowe, szatnie, oświetlenie czy parkingi.

Teren przy al. Sybiraków, który zostanie objęty pracami planistycznymi, od 2015 roku należy do samorządu.

źródło: UM Olsztyn

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Aromaterapia w czterech ścianach czyli jak zapachy wpływają na nasz nastrój

Rola świec sojowych w kreowaniu domowego ogniska - więcej niż tylko zapach.

Wielkanoc w górach

Coraz więcej osób wybiera spędzenie Wielkanocy w górach bo pozwala to przeżyć święta bez pośpiechu, w pięknych okolicznościach przyrody i z pełną oprawą kulinarną oraz tradycyjną.

Czy ten sam fotelik można używać przy drugim dziecku?

Jakie czynniki decydują o przydatności starego fotelika do dalszej jazdy?

Pogoda w Olsztynie na 14 dni przyniesie siarczyste mrozy i temperaturę spadającą do minus 19 stopni

Mieszkańców stolicy Warmii czeka wyjątkowo mroźny początek lutego z temperaturami znacznie poniżej zera. Sprawdź kiedy nastąpi kulminacja mrozów oraz kiedy spodziewać się opadów śniegu i gołoledzi na drogach.

Aktywny wypoczynek dla mieszkańców Olsztyna, Warmii oraz Mazur – przewodnik po parkach narodowych i rezerwatach przyrody

MIejsca, które inspirują do aktywności na świeżym powietrzu oraz dają pomysły na weekendowe wycieczki.

Kursy maturalne w Olsztynie – realne wsparcie dla uczniów przed egzaminem dojrzałości

Kursy maturalne stanowią uzupełnienie nauki szkolnej i realne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu.

Jesz, ile chcesz za 35 zł w San Giovanni w Olsztynie

Wielka promocja w San Giovanni: jesz, ile dasz radę za 35 zł z okazji Światowego Dnia Pizzy.

Co sprawdzić, zanim kupisz działkę budowlaną?

Zakup działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Atrakcyjna cena czy ładna okolica nie zawsze idą w parze z możliwością bezproblemowej budowy domu.
reklama
reklama