fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Tramwajowy proces – miasto pozywa hiszpańską firmę

reklama

Władze Olsztyna domagają się od FCC Construccion zapłaty 37 mln złotych. Przedsiębiorstwo z Hiszpanii było oryginalnym wykonawcą linii tramwajowej w naszym mieście.

Obszerny, liczący około 100 stron pozew przeciwko FCC ratusz miał złożyć w sądzie w piątek przed południem (29.01) – podaje Polska Agencja Prasowa. Umowę z tą firmą władze Olsztyna podpisały 5 lat temu. Miała ona zająć się przede wszystkim budową linii tramwajowej w mieście. Jednak realizacja kontraktu przez Hiszpanów pozostawiała wiele do życzenia – duże opóźnienia w pracach i niedotrzymywanie terminów zmusiły miasto do zerwania umowy w 2013 roku i znalezienia nowych wykonawców.

Teraz, po zrealizowaniu inwestycji, ratusz żąda od przedsiębiorstwa z Hiszpanii ponad 37 mln złotych. Jak wyjaśnili PAP prawnicy reprezentujący gminę Olsztyn, jest „to kwota, która pozostała jako nadwyżka zwiększonych, po odstąpieniu od kontraktu z FCC, kosztów dokończenia projektowania i robót na linii tramwajowej, po potrąceniu kwot wypłaconych przez Gminę Olsztyn podwykonawcom FCC, kwoty uzyskanej z gwarancji bankowej FCC i kwoty dotacji unijnej”.

reklama

Spór o tramwajowy kontrakt trafił do sądu już wcześniej. Kilka miesięcy temu FCC pozwało miasto, twierdząc, że ratusz nie miał podstaw do zerwania umowy i domagając się zapłaty 320 mln zł (więcej o zablokowaniu procesu przez stronę hiszpańską czytaj TUTAJ). W związku z tym pozew gminy Olsztyn będzie tzw. powództwem wzajemnym.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: