fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

OKO.Press atakuje naczelnika olsztyńskiego IPN-u

reklama

Na łamach portalu OKO.Press, pojawił się artykuł o szefie olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, dr Pawle Warocie.

Ogólnopolski Strajk Kobiet nazywa „syfem, z którego należy oczyścić Polskę”, byłego premiera, Donalda Tuska, nazywa zwyrodnialcem, a na swoim profilu na Facebooku wstawia grafikę z widocznym logiem platformy obywatelskiej i podpisem „Nie ma litości dla zdrajców Polski”. To tylko część kontrowersyjnych obrazków, postów lub wypowiedzi szefa olsztyńskiego IPN-u, Pawła Warota.

Oto pan Paweł, lat 41, szef IPN-u w Olsztynie. Nie ma litości dla zdrajców Polski, walczy z nimi do ostatniej kropli…

Posted by Przywróćmy pamięć o Patronach Wyklętych on Monday, May 31, 2021

Ilu takich zwyrodnialców liczy jeszcze nasza ojczyzna?

Posted by Paweł Piotr Warot on Sunday, January 17, 2021

Pan Paweł jest szefem IPN-u w Olsztynie, ale jego prawdziwym marzeniem jest bycie patriotą ze stali, kopanie…

Posted by Przywróćmy pamięć o Patronach Wyklętych on Tuesday, February 2, 2021

Jak przypomina OKO.Press, Warot został zwolniony z IPN-u w 2014 roku, po działaniach „na szkodę reputacji Instytutu”. Po zmianie ekipy rządzącej, został on nie tylko przywrócony do pełnienia obowiązków, ale także awansowany na szefa olsztyńskiej delegatury.

reklama

„Skrajnie prawicowy radykalizm zostaje wynagrodzony przez władzę, która ceni nie kompetencje, lecz możliwość skutecznego wykorzystania kadr Instytutu w bieżącej walce na polu polityki historycznej – walkę tę PiS prowadzi z lewicą oraz obozem liberalno-demokratycznym. Taka instrumentalizacja historii przez rządzące elity jest jednym z głównych powodów, dla których dwie największe partie parlamentarnej opozycji opowiadają się za likwidacją IPN, a Lewica postuluje stworzenie na jego miejsce Instytutu Ochrony Konstytucji” – czytamy w podsumowaniu artykułu w OKO.Press.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze