fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Złodziej wpadł podczas interwencji domowej

OlsztynZłodziej wpadł podczas interwencji domowej
Kodeks krany za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą niedzielę olsztyńscy policjanci interweniowali  w związku z  zakłóceniem ciszy nocnej przy ul. Zamenhoffa. W mieszkaniu, do  którego udał się  patrol, dostrzegli na stole kilka telefonów komórkowych oraz dowód osobisty. Ani gospodarz, ani jego goście  nie byli właścicielami dokumentu.

reklama

Mundurowi sprawdzili w policyjnych  bazach zabezpieczone telefony komórkowe, z których  jeden widniał w systemie jako kradziony. Wówczas 37-letni Stanisław L. uczestniczący  w imprezie przyznał, że przedmioty pochodzą z kradzieży. Sprawca noc spędził w policyjnym  areszcie  i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał, że do kradzieży doszło 23 listopada na ul. Sikorskiego. Przechodząc obok przystanku autobusowego, zauważył leżącego na ławce mężczyznę. Wykorzystując upojenie alkoholowe ofiary,  ukradł mężczyźnie plecak, w którym znajdowały się 2 telefony komórkowe, pieniądze, portfel oraz dokumenty. Kilka dni później do komendy przyszedł pokrzywdzony, który zgłosił  fakt kradzieży.  Zbieg okoliczności  przyspieszył ujęcie Stanisława L.

Kto to jest? Olsztyńska policja poszukuje drugiego sprawcy głośnej kradzieży

Kodeks krany za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku kara będzie wyższa ze względu na fakt, że podejrzany działał w warunkach tzw. ”recydywy” czyli powrotu do przestępstwa.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zaginęły cztery zabytkowe jednoślady pana Mariusza. Oferuje nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu
Kto to jest? Olsztyńska policja poszukuje drugiego sprawcy głośnej kradzieży
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji