15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Złodziej wpadł podczas interwencji domowej

OlsztynZłodziej wpadł podczas interwencji domowej
Kodeks krany za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą niedzielę olsztyńscy policjanci interweniowali  w związku z  zakłóceniem ciszy nocnej przy ul. Zamenhoffa. W mieszkaniu, do  którego udał się  patrol, dostrzegli na stole kilka telefonów komórkowych oraz dowód osobisty. Ani gospodarz, ani jego goście  nie byli właścicielami dokumentu.

reklama

Mundurowi sprawdzili w policyjnych  bazach zabezpieczone telefony komórkowe, z których  jeden widniał w systemie jako kradziony. Wówczas 37-letni Stanisław L. uczestniczący  w imprezie przyznał, że przedmioty pochodzą z kradzieży. Sprawca noc spędził w policyjnym  areszcie  i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał, że do kradzieży doszło 23 listopada na ul. Sikorskiego. Przechodząc obok przystanku autobusowego, zauważył leżącego na ławce mężczyznę. Wykorzystując upojenie alkoholowe ofiary,  ukradł mężczyźnie plecak, w którym znajdowały się 2 telefony komórkowe, pieniądze, portfel oraz dokumenty. Kilka dni później do komendy przyszedł pokrzywdzony, który zgłosił  fakt kradzieży.  Zbieg okoliczności  przyspieszył ujęcie Stanisława L.

Kodeks krany za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku kara będzie wyższa ze względu na fakt, że podejrzany działał w warunkach tzw. ”recydywy” czyli powrotu do przestępstwa.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane