0
2.1 C
Olsztyn
czwartek, 18 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

WiadomościBrzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda.

reklama

Podczas prowadzenia prac usunięte zostały wszystkie odpady zalegające nad brzegiem akwenu, szczególnie w okolicy betonowych cembrowin ustawionych przy plaży w charakterze koszy na śmieci. Betonowe cembrowiny, które zostały usunięte w najbliższym czasie zastąpią kosze na śmieci.

Pisaliśmy o zanieczyszczeniu plaży już jakiś czas temu, ze względu na sygnał od jednej z czytelniczek: Kto odpowiada za śmieci nad jeziorem Skanda? ZDZIT: To teren prywatny.

reklama

Informujemy, że Gmina Olsztyn odpowiada jedynie za utrzymanie ścieżki wzdłuż jeziora Skanda (kolor brązowy na mapie własności) oraz kąpieliska Skanda od strony ul. Plażowej (administrowane przez OSiR). Tereny poza ścieżką, w tym piaszczysta plaża nad Skandą, są własnością osób prywatnych, na których spoczywa obowiązek ich utrzymania, w tym regularne oczyszczanie. Informacje na temat zanieczyszczenia terenów nie będących własnością Gminy Olsztyn, prosimy przekazywać bezpośrednio do Straży Miejskiej. ZDZiT nie prowadzi oczyszczania terenów prywatnych – wyjaśnił ZDZiT.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda. - Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

Poniżej zamieszczamy obraz plaży z pierwszych dni maja, a następnie plażę już po oczyszczeniu.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda. - Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda. - Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone  

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda. - Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda. - Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

Źródło: ZDZiT

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Rzut monetą, algorytm czy tarot? Jak naprawdę podejmujemy decyzje w 2025 roku

Algorytmy, losowość i proste odpowiedzi „tak” lub „nie”. Psychologia decyzji w 2025 roku i powód, dla którego szukamy prostoty w świecie nadmiaru.

Maryla Rodowicz wystąpi w maju na Plaży Kortowskiej!

Królowa polskiej estrady zaśpiewa podczas Kortowiady 2026.

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.
reklama
reklama