18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

WiadomościBrzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w dniu 14 maja zakończone zostało oczyszczanie piaszczystej plaży przy jeziorze Skanda.

reklama

Podczas prowadzenia prac usunięte zostały wszystkie odpady zalegające nad brzegiem akwenu, szczególnie w okolicy betonowych cembrowin ustawionych przy plaży w charakterze koszy na śmieci. Betonowe cembrowiny, które zostały usunięte w najbliższym czasie zastąpią kosze na śmieci.

Pisaliśmy o zanieczyszczeniu plaży już jakiś czas temu, ze względu na sygnał od jednej z czytelniczek: Kto odpowiada za śmieci nad jeziorem Skanda? ZDZIT: To teren prywatny.

reklama

Informujemy, że Gmina Olsztyn odpowiada jedynie za utrzymanie ścieżki wzdłuż jeziora Skanda (kolor brązowy na mapie własności) oraz kąpieliska Skanda od strony ul. Plażowej (administrowane przez OSiR). Tereny poza ścieżką, w tym piaszczysta plaża nad Skandą, są własnością osób prywatnych, na których spoczywa obowiązek ich utrzymania, w tym regularne oczyszczanie. Informacje na temat zanieczyszczenia terenów nie będących własnością Gminy Olsztyn, prosimy przekazywać bezpośrednio do Straży Miejskiej. ZDZiT nie prowadzi oczyszczania terenów prywatnych – wyjaśnił ZDZiT.

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone jezioro Wiadomości, Olsztyn

Poniżej zamieszczamy obraz plaży z pierwszych dni maja, a następnie plażę już po oczyszczeniu.

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone jezioro Wiadomości, Olsztyn Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone jezioro Wiadomości, Olsztyn 

reklama

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone jezioro Wiadomości, Olsztyn

Brzegi jeziora Skanda zostały jednak oczyszczone jezioro Wiadomości, Olsztyn

Źródło: ZDZiT

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane