8 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Lodowata kąpiel w przerębli. Ćwiczenia na Krzywym

OlsztynLodowata kąpiel w przerębli. Ćwiczenia na Krzywym

Na największym olsztyńskim jeziorze przeprowadzono pierwsze w tym roku ćwiczenia z ratownictwa na zamarzniętych akwenach wodnych.

reklama

W czasie przeprowadzania akcji ratunkowej na pokrytym lodem zbiorniku wodnym niezwykle istotne jest doskonałe przygotowanie i sprawne przeprowadzenie działań, bo każda sekunda jest na wagę złota. Doskonale wiedzą o tym ratownicy, którzy 8 stycznia przygotowywali się do takich działań w terenie. Miejscem ćwiczeń było olsztyńskie Jezioro Krzywe.

Ich uczestnicy, po przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, wykonali przeręblę w tafli lodu o grubości 18 cm oraz przygotowali stanowisko na brzegu jeziora. W ćwiczeniach wykorzystano skafandry wypornościowe, sanie lodowe oraz sanie pneumatyczne, w które wyposażony jest samochód ratownictwa wodno-nurkowego.

reklama
Lodowata kąpiel w przerębli. Ćwiczenia na Krzywym jezioro Olsztyn, Wiadomości

Ratownicy, zamieniając się rolami, przećwiczyli wszystkie warianty ratowania poszkodowanych, pod którymi załamał się lód. Sprawdzono także metody ratownictwa przy pomocy środków podręcznych – podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. – W celu doświadczenia,  jak czuje się ofiara, pod którą załamał się lód, ratownicy dokonali kąpieli bez środków ochronnych.

Fot. Komenda Miejska PSP w Olsztynie.
Fot. Komenda Miejska PSP w Olsztynie.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia