fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Kolejny mieszkaniec Olsztyna zatrzymany koło Mc Donald’s z 2 kg narkotyków

reklama
Wyślij przez
0

Ostatnim razem, podczas zatrzymania mężczyzny, który przewoził narkotyki koło Mc Donald’s na S7, doszło do strzelaniny.

W piątek (07.05.202) policjanci podczas działań przeprowadzonych w miejscowości Pawliki (gm. Nidzica), w pojeździe marki Mercedes, którym podróżował 34-latek, znaleźli prawie 2 kg marihuany, której czarnorynkowa wartości szacowana jest na około 100 000 zł.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia, zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mieszkańca Olsztyna środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Warto przypomnieć, że niedawno w tej samej okolicy zatrzymano innego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Wtedy doszło do strzelaniny, a mężczyzna z czterema kulami w nogach trafił do szpitala. Z informacji, które wtedy ustaliliśmy, zdarzenie mogło mieć miejsce na stacji benzynowej, przy której znajduje się także McDonald’s. Do piątkowego zatrzymania prawdopodobnie też doszło w tym miejscu.

Prokuratura udzieliła nam komentarza ws. poprzedniego zatrzymania:

„Prokuratura prowadzi śledztwo m.in. przeciwko Aleksandrowi W. podejrzanemu o to, że w dniu 11.03.2021r. w samochodzie marki Audi posiadał znaczne ilości środków psychotropowych ok 1kg oraz odurzających ok 4kg, a nadto dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, nie reagując na próbę zatrzymania jego pojazdu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem służbowym Policji, tj. o przestępstwa z art. 62 ust. 2 oraz art. 223§lkk i in. Wobec podejrzanego na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy”

Rodzina poszkodowanego skontaktowała się z nami i poprosiła, by nagłośnić sprawę, w obawie przed „zamieceniem jej pod dywan” przez policjantów. Podważają oni zasadność użycia broni przez funkcjonariuszy. Więcej o sprawie można przeczytać tu: Policja czterokrotnie postrzeliła w nogi mieszkańca Olsztyna

Źródło: KWP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze