fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Bloki bez dojazdu do ulicy, przy której leżą? ZDZiT nie widzi problemu

reklama

Mieszkańcom jednego z olsztyńskich bloków nie podoba się brak konsekwencji, jaki powstał przy stworzeniu ich bloków. Bo jak to się stało, że blok przy ul. Wilczyńskiego 2G, nie ma bezpośredniej styczności z ul. Wilczyńskiego?

Skontaktowali się z nami czytelnicy, którym nie podoba się wizja zostania odciętym od tramwajów:

„Mieszkam przy ulicy Wilczyńskiego 2G. Obok nas rozpoczynanie się niebawem budowa przystanku końcowego dla tramwaju. Patrząc na plany budowy brak połączenia naszych bloków z ulica Wilczyńskiego. Obecnie dojazd odbywa się poprzez zatłoczone Turkowskiego. Na planach developera oraz podczas budowy mieliśmy drogę dojazdowa bezpośrednio z Wilczyńskiego. Niestety po zakończeniu budowy bloków droga tym czasowa została usunięta” – pisze jeden z czytelników.

Google Map
reklama

Postanowiliśmy skontaktować się z deweloperem, który stawiał to osiedle – firmą MAS-BUD. Ich przedstawiciele wyjaśnili co jest powodem tego zamieszania:

„Wyjaśniamy, iż droga wybudowana przez Spółkę w okresie realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego zlokalizowanego przy ul. Wilczyńskiego 2G, jak słusznie wskazują anonsujący mieszkańcy, stanowiła drogę tymczasową tzw. budowlaną i w takim charakterze była wybudowana na co posiadaliśmy zgody z ZDZiT i nigdy nie miała to być droga docelowa do osiedla. Drogą docelową od samego początku miał być zjazd w ul. Turkowskiego” – tłumaczy prezes zarządu spółki.

Czytaj też:  Gwałtownie przyrasta ilość nowych zakażeń koronawirusem

Ten sam pogląd przedstawił rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michał Koronowski:

„Odnośnie ul. Wilczyńskiego informuję, że droga z płyt betonowych była jedynie drogą tymczasową wybudowaną przez deweloper na czas prowadzonej inwestycji. Od czasu zakończenia inwestycji obsługa bloków odbywa się przez ul. Turkowskiego”

Wygląda na to, że drogowcy nie widzą problemu w tym by kilka bloków, nazwą przynależących do jednej z ulic, nie miało do niej bezpośredniego dojazdu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama