2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wójt Gminy Grunwald skarży się do premiera, że radne mają córki lesbijki

WiadomościWójt Gminy Grunwald skarży się do premiera, że radne mają córki lesbijki

Grupa Olsztyńskiego Marszu Równości opublikowała stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się postawie Adama Szczepkowskiego – wójta gminy Grunwald, który w piśmie do Premiera Polski informuje między innymi o tym, że przewodnicząca rady gminy i radna gminy – mają córki lesbijki.

reklama

– Zostaliśmy poinformowani, że wójt wykorzystuje informacje o orientacji seksualnej córek radnych do sugerowania, że nie mają one kompetencji do obejmowanych przez nie stanowisk – mówi Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom, szczególnie po zachowaniu Krystyny Pawłowicz, która w tamtym tygodniu rozpoczęła nagonkę na 10-letnią transpłciową dziewczynkę i po bardzo smutnej wiadomości, również z poprzedniego tygodnia, o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+.

– Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+ – twierdzi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Rodzice, którzy akceptują swoje dzieci w związku z ich orientacją i tożsamością płciową to rzadkość. Z badań jasno wynika, że 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców a 75% przez swoje matki. Przekłada się to na sytuację, w której 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze – dodaje ze smutkiem.

reklama

– W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca rady miasta Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy. – kończy Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Co dzieje się w gminie?

Konflikty w gminie Grunwald nie są nowością. Od kilku lat do opinii publicznej dochodzą informacje o sporach między wójtem a radą. W ich wyniku powstają sytuacje, które nigdy nie powinny mieć miejsca, jak ta, w której niedawno do jednego z radnego gminy, pocztą przyszedł jego nekrolog. Jego adresat wciąż jest nieznany.

Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski – wójt gminy Grunwald – w piśmie do Premiera Polski…

Posted by Olsztyński Marsz Równości on Sunday, April 18, 2021
reklama

źródło: ORM

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

19 KOMENTARZY

19 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Radykalny centrysta
18 kwietnia 2021 20:56

Rany, ludzie, serio to ma dla was takie znaczenie, co dwoje dorosłych i w pełni świadomych ludzi robi razem i do tego jeszcze wciągać kompletnie niezwiązanych z tą sprawą rodziców. Czy kompetencje spadają, gdy ktoś ma w rodzinie geja lub lesbijkę? Nie, ani spadają, ani nie rosną.

Nina
19 kwietnia 2021 08:24

Człowiek, który łamie z pełną świadomością przepisy prawa (np. RODO) nie powinien pełnić jakichkolwiek funkcji. Obie panie zaś powinny założyć mu sprawy – karne i cywilne. I jeszcze coś – podjęcie leczenia psychiatrycznego wskazuje na to, że osoba lecząca się jest mądra i odpowiedzialna. Polecam temu wójtowi zasięgnięcie takiej konsultacji, bo efekty nieleczenia się widać, jak na dłoni, a właściwie jak na wspomnianych 20 stronnicach tego, co z siebie wypluł. 

Popularne
Ogłoszenia