fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Wójt Gminy Grunwald skarży się do premiera, że radne mają córki lesbijki

reklama
Wyślij przez
0

Grupa Olsztyńskiego Marszu Równości opublikowała stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się postawie Adama Szczepkowskiego – wójta gminy Grunwald, który w piśmie do Premiera Polski informuje między innymi o tym, że przewodnicząca rady gminy i radna gminy – mają córki lesbijki.

– Zostaliśmy poinformowani, że wójt wykorzystuje informacje o orientacji seksualnej córek radnych do sugerowania, że nie mają one kompetencji do obejmowanych przez nie stanowisk – mówi Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom, szczególnie po zachowaniu Krystyny Pawłowicz, która w tamtym tygodniu rozpoczęła nagonkę na 10-letnią transpłciową dziewczynkę i po bardzo smutnej wiadomości, również z poprzedniego tygodnia, o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+.

– Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+ – twierdzi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Rodzice, którzy akceptują swoje dzieci w związku z ich orientacją i tożsamością płciową to rzadkość. Z badań jasno wynika, że 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców a 75% przez swoje matki. Przekłada się to na sytuację, w której 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze – dodaje ze smutkiem.

reklama

– W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca rady miasta Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy. – kończy Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Co dzieje się w gminie?

Konflikty w gminie Grunwald nie są nowością. Od kilku lat do opinii publicznej dochodzą informacje o sporach między wójtem a radą. W ich wyniku powstają sytuacje, które nigdy nie powinny mieć miejsca, jak ta, w której niedawno do jednego z radnego gminy, pocztą przyszedł jego nekrolog. Jego adresat wciąż jest nieznany.

Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski – wójt gminy Grunwald – w piśmie do Premiera Polski…

Posted by Olsztyński Marsz Równości on Sunday, April 18, 2021

źródło: ORM

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

19 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


19 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze