1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami

WiadomościŚmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami

Olsztyńska prokuratura przedstawiła 19-letniemu kierowcy zarzuty jazdy po alkoholu i spowodowania wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków. Śledczy chcieli aresztować podejrzanego, ale okazało się, że ze względu na stan zdrowia musi on pozostać w szpitalu.

reklama

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek nad ranem na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa na Warmii. Rozpędzone osobowe auto zjechało na pobocze i uderzyło tylną częścią dachu w betonowy słup energetyczny. Kierowca i siedzący obok niego 31-letni pasażer zostali ranni. Pozostała dwójka pasażerów: 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli na miejscu.

Szef Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc poinformował w środę, że kierowca został przesłuchany w szpitalu.

reklama

„Przedstawiono mu zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Badanie wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu we krwi” – powiedział prokurator.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W środę w szpitalu, w którym leży, odbyło się posiedzenie sądu w tej sprawie. Jednak lekarz prowadzący pacjenta stwierdził, że 19-latek ze względu na stan zdrowia musi pozostać w szpitalu. Dlatego śledczy wycofali wniosek o areszt.

Kolizja na stacji paliw. Sprawcą okazał się pijany żołnierz
reklama

W ocenie lekarza, kierowca nadal jest w stanie zagrażającym zdrowiu i życiu, więc niemożliwe byłoby przetransportowanie go do szpitala w jednostce penitencjarnej. Mężczyzna doznał w trakcie wypadku złamań kości oraz obrażeń w obrębie czaszki. Niewykluczone, że zostanie poddany kolejnej operacji.

Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań krwi kierowcy na obecność środków odurzających. Z dotychczasowych ustaleń wynika natomiast, że 19-latek nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Nie był wcześniej karany.

Do wypadku doszło, gdy kierowca skody przekroczył dopuszczalną prędkość, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Auto zleciało ze skarpy, uderzyło w słup energetyczny i przewróciło się na bok. Siła uderzenia była tak duża, że 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł przez czołową szybę. Nie odniósł groźnych obrażeń i został już wypisany ze szpitala. Według policji miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zderzenie Passata z Golfem. 25-latek dostał surowy mandat

Jako pierwszy, w kilka minut po wypadku, na miejsce zdarzenia przyjechał oznakowany policyjny radiowóz. Funkcjonariusze wydobyli z auta nieprzytomnego kierowcę skody i udzielili mu pomocy przed przyjazdem karetki.

Jak informował podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, na krótko przed wypadkiem skoda minęła się na drodze z radiowozem, który jechał w przeciwnym kierunku. Policjanci zauważyli, że pojazd porusza się z nadmierną prędkością. Na ich widok kierowca osobówki jeszcze bardziej przyspieszył. Funkcjonariusze zawrócili za nim i po przejechaniu dwóch kilometrów natknęli się na rozbite auto, nad którym jeszcze unosił się kurz. „Należy zaznaczyć, że nie był prowadzony żaden pościg” – mówił Prokopczyk.

Nastolatkowie, którzy zginęli, byli zakleszczeni w rozbitym pojeździe. By ich wydobyć, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Wszyscy podróżujący tym samochodem to mieszkańcy gminy Barczewo. 

Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek Wiadomości

Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek Wiadomości Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek Wiadomości Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek WiadomościŚmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek Wiadomości Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami wypadek Wiadomości

fot. KMP, Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość
15 kwietnia 2021 10:49

Gonić gnoi i pijaków, tępić patologię

xxx
14 kwietnia 2021 23:18

A później okaże się, że był niepoczytalny.

Popularne

Fatalny finał wyprzedzania. Dachowanie Mercedesa na S7