19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Dzielnicowy Roku obrabował bank

WiadomościDzielnicowy Roku obrabował bank

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej w Piszu, Marcin M., został aresztowany pod zarzutem obrabowania banku w Rozogach. W marcu tego roku mężczyzna zamaskowany i uzbrojony w przedmiot przypominający broń palną, okradł bank spółdzielczy w Rozogach zabierając ze sobą kwotę 87 tysięcy złotych. Początkowo policja apelowała o pomoc w identyfikacji sprawcy, jednakże okazało się, że to policjant z Pisza popełnił przestępstwo. Zgodnie z decyzją sądu, Marcin M. zostanie aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu przedstawiono zarzut rozboju z bronią palną.

reklama

Sąd stwierdził, że cichy policjant mógłby utrudnić postępowanie, wpływając na zeznania świadków. W uzasadnieniu decyzji sądu wskazano, że zgromadzone materiały dowodowe wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Mężczyzna przyznał się do winy, wskazując na trudną sytuację finansową. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W ostatnim czasie media w regionie podają informacje o przestępstwach popełnionych przez czynnych lub byłych policjantów. Policja wyjaśnia każdy przypadek podejrzenia złamania prawa przez funkcjonariuszy, a także podejmuje stosowne konsekwencje personalne.

reklama

Źródło: PAP / własne.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysztof
13 kwietnia 2021 11:43

Bijo, szczelajo, rabujo, źli policjantowie. Nie podoba się to dla mnie.

Pentester
12 kwietnia 2021 20:17

Coraz lepiej, pierw bija kobiety, teraz banki rabują, a jutro pewnie zabijać będą, a nie coś ostatnio słyszałem, że parka milicjantów zalatwila kogoś i ukryła w lesie ciało. Ku chwale ojczyzny.

Polecane