fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Posłanka Lewicy Monika Falej zawiadamia policję ws. gróźb pod jej adresem

reklama

Posłanka Lewicy Monika Falej zawiadomiła we wtorek policję ws. gróźb pod jej adresem. „Ktoś grozi mi śmiercią!!! Trudno spać spokojnie, gdy dostaje się takie informacje” – napisała posłanka w mediach społecznościowych.

Falej 28 marca opublikowała w mediach społecznościowych nagrania, na których widać, że mimo obostrzeń w kościołach jest więcej wiernych niż powinno być. „Ktoś chyba się za bardzo zagalopował, bo najpierw zaczął mi grozić na Facebooku, a potem zadzwonił telefonicznie do mojego biura poselskiego w Ełku, gdzie groził mi śmiercią” – powiedziała posłanka Lewicy.

Ktoś grozi mi śmiercią!!!Trudno spać spokojnie, gdy dostaje się takie informacje. Czy się boję? Tak, jak każdy i każda w takiej sytuacji. Czy dam się szantażować? Nie!

Posted by Monika Falej – Posłanka RP on Tuesday, April 6, 2021

Jak dodała, zawiadomienie złożyła w Olsztynie we wtorek wraz z notatką służbową, którą sporządził pracownik jej biura. „Złożyłam wniosek o sprawdzenie osoby, która do mnie pisała i dzwoniła oraz wniosek o jej ściganie” – poinformowała.

reklama

„To jest czas najwyższy na załatwianie sprawy, bo wcześniej na takie rzeczy machałam ręką” – dodała Falej.

Wcześniej poinformowała o groźbach w mediach społecznościowych. „Ktoś grozi mi śmiercią!!! Trudno spać spokojnie, gdy dostaje się takie informacje. Czy się boję? Tak, jak każdy i każda w takiej sytuacji. Czy dam się szantażować? Nie!” – napisała posłanka Lewicy na Facebooku.

W Kodeksie karnym o groźbach karalnych mówi art. 190. Brzmi on: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze