fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Politycy żegnają zmarłą posłankę Koalicji Obywatelskiej Annę Wasilewską

reklama

Politycy, zarówno Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych żegnają zmarłą posłankę KO Annę Wasilewską. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P.” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Informację o śmierci Anny Wasilewskiej podał po godz. 21 na Twitterze lider PO Borys Budka. „Wielka strata…Odeszła od nas Ania Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia…” – napisał szef PO.

Słowa pożegnania i wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej posłanki zamieścili też we wtorek w mediach społecznościowych politycy Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych.

reklama

„Odeszła Pani Poseł Anna Wasilewska. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P.” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

„Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia. R.I.P” – to z kolei post z Twittera rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej.

Iwona Arent (PiS) podkreśliła na Twitterze: „ciepła, życzliwa i mądra osoba. Miała wielkie serce dla ludzi a szczególnie dzieci niepełnosprawnych”. „Rodzinie i bliskim składam szczere kondolencje. Niech Dobry Bóg przygarnie Cię Aniu do serca” – dodała posłanka PiS.

„Zmarła Pani Poseł Anna Wasilewska. To była bardzo ciepła, życzliwa osoba. Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich Bliskich” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

„Dziś odeszła od nas Anna Wasilewska – posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Aniu… będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny i najbliższych” – to z kolei słowa, które zamieścił na Facebooku sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

Związana z Warmią i Mazurami posłanka Lewicy Monika Falej napisała na Twitterze: „Odeszła wielka kobieta…. @Anka_Wasilewska to nie tylko moja koleżanka z ław sejmowych, ale bliska mi osoba. Wielka strata, tę informację przyjęłam z ogromnym smutkiem… Nie mogę uwierzyć w to co się stało…”. „Wyrazy współczucia dla najbliższych” – dodała Falej.

Liczne wpisy żegnające Annę Wasilewską pojawiły się też na profilach twitterowych polityków PO. „Anna Wasilewska. Tyle rozmów, tyle planów. Porządna, mądra, z charakterem. Świetna posłanka. Żegnaj, Aniu! Cześć Twojej Pamięci!” – napisał wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak.

„Zawsze walczyła o słabszych, nie zapominała o potrzebujących, nie bała się rozwiązywać najtrudniejszych problemów… Aniu będzie nam Ciebie brakować” – podkreśliła była premier, europosłanka Ewa Kopacz.

„Bardzo smutna wiadomość. Dziś odeszła nasza koleżanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, dobry i wrażliwy człowiek. Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich” – napisał na Twitterze sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Rzecznik PO Jan Grabiec zaznaczył: „Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym. Odpoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Aniu!”.

„Przejmująco smutna wiadomość. Odeszła Ania Wasilewska, przyjaciółka z ławy sejmowej, posłanka Koalicji Obywatelskiej z Olsztyna, zawsze pełna optymizmu, radosna, wrażliwa, oddana dzieciom i kulturze. Aniu, zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało” – podkreśliła posłanka Krystyna Szumilas.

„Ania. Mądra, życzliwa, uśmiechnięta, dobra koleżanka i posłanka. Taką Cię zachowam w sercu i pamięci” – napisała posłanka Maria Małgorzata Janyska.

„Aneczko …. świat bez Ciebie będzie trudniejszy do zniesienia Żegnaj” – napisała posłanka Dorota Niedziela.

„Zawsze uśmiechnięta, otwarta i po prostu dobra. Trudno nam w to uwierzyć. Spoczywaj w pokoju” – napisała posłanka Agnieszka Pomaska.

„Wspaniała posłanka i samorządowiec. To bardzo smutna i przygnębiająca wiadomość…” – to z kolei słowa posła Mariusza Witczaka.

„Nasza koleżanka. Serdeczna, pogodna i życzliwa. Za szybko Aniu! Śpieszmy się kochać ludzi…” – napisał poseł Michał Szczerba.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze