fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Politycy żegnają zmarłą posłankę Koalicji Obywatelskiej Annę Wasilewską

reklama
reklama
Wyślij przez

Politycy, zarówno Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych żegnają zmarłą posłankę KO Annę Wasilewską. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P.” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Informację o śmierci Anny Wasilewskiej podał po godz. 21 na Twitterze lider PO Borys Budka. „Wielka strata…Odeszła od nas Ania Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia…” – napisał szef PO.

Słowa pożegnania i wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej posłanki zamieścili też we wtorek w mediach społecznościowych politycy Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych.

reklama

„Odeszła Pani Poseł Anna Wasilewska. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P.” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

„Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia. R.I.P” – to z kolei post z Twittera rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej.

Iwona Arent (PiS) podkreśliła na Twitterze: „ciepła, życzliwa i mądra osoba. Miała wielkie serce dla ludzi a szczególnie dzieci niepełnosprawnych”. „Rodzinie i bliskim składam szczere kondolencje. Niech Dobry Bóg przygarnie Cię Aniu do serca” – dodała posłanka PiS.

„Zmarła Pani Poseł Anna Wasilewska. To była bardzo ciepła, życzliwa osoba. Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich Bliskich” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

„Dziś odeszła od nas Anna Wasilewska – posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Aniu… będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny i najbliższych” – to z kolei słowa, które zamieścił na Facebooku sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

Związana z Warmią i Mazurami posłanka Lewicy Monika Falej napisała na Twitterze: „Odeszła wielka kobieta…. @Anka_Wasilewska to nie tylko moja koleżanka z ław sejmowych, ale bliska mi osoba. Wielka strata, tę informację przyjęłam z ogromnym smutkiem… Nie mogę uwierzyć w to co się stało…”. „Wyrazy współczucia dla najbliższych” – dodała Falej.

Liczne wpisy żegnające Annę Wasilewską pojawiły się też na profilach twitterowych polityków PO. „Anna Wasilewska. Tyle rozmów, tyle planów. Porządna, mądra, z charakterem. Świetna posłanka. Żegnaj, Aniu! Cześć Twojej Pamięci!” – napisał wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak.

„Zawsze walczyła o słabszych, nie zapominała o potrzebujących, nie bała się rozwiązywać najtrudniejszych problemów… Aniu będzie nam Ciebie brakować” – podkreśliła była premier, europosłanka Ewa Kopacz.

„Bardzo smutna wiadomość. Dziś odeszła nasza koleżanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, dobry i wrażliwy człowiek. Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich” – napisał na Twitterze sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Rzecznik PO Jan Grabiec zaznaczył: „Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym. Odpoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Aniu!”.

„Przejmująco smutna wiadomość. Odeszła Ania Wasilewska, przyjaciółka z ławy sejmowej, posłanka Koalicji Obywatelskiej z Olsztyna, zawsze pełna optymizmu, radosna, wrażliwa, oddana dzieciom i kulturze. Aniu, zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało” – podkreśliła posłanka Krystyna Szumilas.

„Ania. Mądra, życzliwa, uśmiechnięta, dobra koleżanka i posłanka. Taką Cię zachowam w sercu i pamięci” – napisała posłanka Maria Małgorzata Janyska.

„Aneczko …. świat bez Ciebie będzie trudniejszy do zniesienia Żegnaj” – napisała posłanka Dorota Niedziela.

„Zawsze uśmiechnięta, otwarta i po prostu dobra. Trudno nam w to uwierzyć. Spoczywaj w pokoju” – napisała posłanka Agnieszka Pomaska.

„Wspaniała posłanka i samorządowiec. To bardzo smutna i przygnębiająca wiadomość…” – to z kolei słowa posła Mariusza Witczaka.

„Nasza koleżanka. Serdeczna, pogodna i życzliwa. Za szybko Aniu! Śpieszmy się kochać ludzi…” – napisał poseł Michał Szczerba.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji. 

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze