fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Służby rozpoczęły sprzątanie Olsztyna

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Problem ze śmieciami na olsztyńskiej starówce to często poruszany w mediach temat. Właśnie rozpoczęło się sprzątanie tego miejsca z piachu pozostałego po zimie.

W kontekście zaśmiecenia Olsztyna głównie wspomina się o starówce: Olsztyńska starówka tonie w śmieciach. Nie jest to jedyne brudne miejsce w mieście, a zauważają to nawet przyjezdni. Ostatnio dostaliśmy od czytelnika list, w którym przyznał, że już 10 lat temu pisał do prezydenta miasta o rozwiązanie tego problemu: „Olsztyn, Miasto-śmietnik?”. Przyjezdni pytają, czy jest jakiś strajk służb miejskich Jak widać, nie przyniosło to wtedy żadnego skutku.

W końcu rozpoczęło się pozimowe sprzątanie ulic Olsztyna.

reklama

Oprócz tego przeprowadzone zostało pierwsze po ustąpieniu pokrywy śnieżnej oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi, takich jak parkingi, place zabaw, tereny rekreacyjne itp. Od początku roku na terenie miasta regularnie oczyszczane są również kosze na śmieci – czytamy na stronie olsztyńskiego ZDZiT-u.

Czytaj też:  Muzeum w Olsztynie przygotowało wystawę regionalnych tkanin ludowych

Prace związane ze sprzątaniem mają trwać do 30 kwietnia, a ich największa intensywność przypadnie na okres 10-24 kwietnia 2021 r. Oczyszczanie i zamiatanie obszaru Starego Miasta zaplanowano do 3 kwietnia 2021 r., aby prace zostały ukończone przed Świętami Wielkanocnymi.

 

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama