fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Akt oskarżenia wobec kierowcy, który w Szczytnie wjechał w wózek z bliźniętami

WiadomościAkt oskarżenia wobec kierowcy, który w Szczytnie wjechał w wózek z bliźniętami

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie postawiła Adamowi D., kierowcy sportowego forda mustang, zarzuty w wyniku tragicznego wypadku z zeszłego roku, w wyniku którego jeden z bliźniaków zmarł, a drugi wciąż zmaga się o powrót do zdrowia. Wypadek ten wstrząsnął Polską, ponieważ dochodzi do niego przed samą babcia prowadzącą wózek dziećmi.

reklama

Adam D. wracał z pracy do domu z prędkością 60 km/h, przekraczając prędkość dozwoloną administracyjnie. Zobaczył inny samochód z podporządkowanej ulicy, ale zaczął przyspieszać, zamiast hamować. Następnie wykonał skręt na prawy pas ruchu, co spowodowało utratę stabilności pojazdu, zjechania na przeciwległy pas jezdni i uderzenie w pasy dla pieszych, gdzie jechała babcia prowadząca wózek z dwójką dzieci, Bartkiem i Kubą. Kuba zmarł z powodu obrażeń kilka dni później, a jego brat nadal walczy o powrót do pełnej sprawności.

Kierowca początkowo nie został zatrzymany, co doprowadziło do wzburzenia lokalnej opinii publicznej. Ostatecznie Adam D. otrzymał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysztof
31 marca 2021 01:12

Panie Stodolny kogo pqn oszukuje ze jechał 60k/h wszyscy wiemy jak ten chłopak jeździł jak,,wariat,, wiec proszę tylko proszę o sprawiedliwość jakie 8 lat 25 minimum jak nie umiesz jeździć sportowo to kup se malucha albo seicento a nie mustanga uważam że trzeba odwołać się do innej prokuratury bo to jest śmiech na sali tak samo jak Rodzina z Dobrego Miasta śp Daniela to jest jedną wielką MAFIA KPINA i nic więcej

Wołomin
31 marca 2021 01:05

Nie życzę tego nikomu ale ty chłopcze sam jeszcze gdy wpadniesz pod koła samochodu dopiero odczujesz. Dla Bartusia powinieneś całe leczenie zapewnić a za Kubusia modlić się dzień w dzień…
Masz predyspozycje do tego ….
Pamiętaj że wiem coś co ty TEŻ WIESZ co źle zrobiłeś……

Polecane
Ogłoszenia

Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?