10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

50 strażaków walczyło z pożarem domku letniskowego. Straty wyceniono na ponad milion złotych

Wiadomości50 strażaków walczyło z pożarem domku letniskowego. Straty wyceniono na ponad milion...

Tylko jedno pomieszczenie domku pozostało nietknięte przez ogień. Akcja gaśnicza trwała prawie 10 godzin. Ranny został jeden ze strażaków.

reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22.03) w miejscowości Elganowo (gm. Pasym). Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru koło godz. 14:30. Według wstępnych ustaleń policjantów, domek letniskowy należy do mieszkańców województwa mazowieckiego, których nie było tu w trakcie wybuchu pożaru. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali bardzo rozwinięty już pożar, który obejmował dach budynku, poddasze i częściowo pomieszczenia wewnątrz. Przystąpiono do akcji gaśniczej.

W trakcie działań, jeden ze strażaków ucierpiał w wyniku pożaru. Została mu udzielona doraźna pomoc medyczna do przybycia pogotowia ratunkowego. Po niemal 10 godzinnej akcji gaśniczej, w której udział brało 50 strażaków, pożar został ugaszony. Spłonęła znaczna część domku. Według wstępnych wyliczeń, straty wynoszą ponad 1,5 mln złotych. Przyczyna pożaru nie została ustalona, natomiast policjanci powołali grupę dochodzeniowo-śledczą, to wyjaśnienia tej sprawy.

reklama

Życiu strażaka, który ucierpiał w pożarze, nie zagraża niebezpieczeństwo. Został on wypisany ze szpitala we wtorek (23.03) rano.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaśko
23 marca 2021 15:02

Domek letniskowy 1,5 bańki ! nie żle …

ala
23 marca 2021 19:51

Straty za ten domek letniskowy oceniono na 1,5 mln. zł.? Chciałabym dostać takie pieniądze z ubezpieczenia.

Polecane
Ogłoszenia