fbpx
24 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bezprawna interwencja komornicza? Pomogli senator i mecenas z Olsztyna

OlsztynBezprawna interwencja komornicza? Pomogli senator i mecenas z Olsztyna

Długi ojca, ale zapłaciła za nie córka – asesor komorniczy zajął przedmioty należące do pani Marioli, chociaż to nie ona była dłużniczką. Mimo że sprawa dotyczy mieszkanki podwarszawskiej wsi, jest w niej także i olsztyński akcent. W pomoc poszkodowanej kobiecie zaangażowali się pochodząca z Olsztyna senator Lidia Staroń oraz Lech Obara, radca prawny.

reklama

Fatalną komorniczą “pomyłkę” nagłośniono w programie “Blisko ludzi” emitowanym na antenie TVN24. Do sytuacji doszło w grudniu minionego roku w położonej niedaleko stolicy wsi Majdan. Asesor komorniczy razem ze swoimi współpracownikami zapukał do drzwi pani Marioli, aby przeprowadzić egzekucję. Problem w tym, że dłużnikiem był jej ojciec, a nie ona sama. Kobieta wyraziła stanowczy sprzeciw i miało dojść między nimi do szarpaniny.

Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji

Byłam pobita, byłam kopnięta, gdy panowie usłyszeli, że ja wyraźnie mówię, że to jest napad – mówiła pani Mariola w studiu “Blisko ludzi”, zaprzeczając zarzutom asesora, który stwierdził, że to ona była agresorką.

reklama

Radca prawny z Olsztyna, pełnomocnik pani Marioli, miał do przeprowadzonej interwencji poważne zastrzeżenia. – Mogliby wejść [do domu – przyp. red.], gdyby nie było żadnych wątpliwości, że jest to mieszkanie należące do dłużnika – podkreślał w programie Lech Obara. – Natomiast jeśli jest to mieszkanie należące do osoby trzeciej, niezależnie, czy jest to córka, czy ktoś absolutnie obcy, nie ma żadnego w takim wypadku uzasadnienia, by wkraczać do cudzego mieszkania. Mało tego, stanowi to już naruszenie miru domowego. 

Asesor komorniczy swoje działanie usprawiedliwił tym, że na całej nieruchomości ustanowiona była służebność osobista na rzecz dłużnika. I w myśl tego zajął należące do pani Marioli rzeczy. Całą egzekucję zaangażowana w sprawę senator Lidia Staroń nazywa “bandycką napaścią. – Arogancja, bezkarność i walka o pieniądze. Tu się liczą pieniądze, nie ludzie – mówiła w materiale “Faktów” telewizji TVN polityk z Olsztyna, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

reklama
Sprzedane miejsca parkingowe – mieszkańcy w rozterce

Pani Mariola odzyskała w końcu swoje bezprawnie zajęte rzeczy, jednak i to nie obyło się bez problemów. Całym zajściem zajmują się już prokuratura oraz Izby Komornicze – Okręgowa i Krajowa.

Więcej o sprawie w programie “Blisko ludzi” oraz w “Faktach” TVN-u.

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Fakt
3 lutego 2016 16:02

Szkoda że w Olsztynie nie pomagają, wręcz odwrotnie. Ot duet.
Jaki z niego mecenas? Który to już raz licytują się w tv oraz innych mediach o tych komornikach.
Żenada pani Staroń i Obara.

Zdziwiona
21 stycznia 2016 13:33

Prokuratura Krajowa? To juz nie Generalna? Nie nadążam za tymi zmianami, musze czesciej tv oglądać. A z tymi komornikami i asesorami komorniczymi to coraz gorzej.. zuchwalstwo do potęgi. Trzeba cos w ich ustawie zmienić a nie u. o prokuraturze

Polecane
Ogłoszenia
Youtuber obnażył prawdę o iławskiej policji: "kuriozum roku"
Youtuber obnażył prawdę o iławskiej policji: "kuriozum roku"