fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie

reklama

Żołnierzowi z olsztyńskich „szubienic” odpadła dłoń. Konserwator zabytków przedstawił swoją teorię w tej sprawie.

„To niemożliwe, żeby dłoń sama odpadła! Bo sama z siebie by się obłupała? Ale oczywiście trzeba to sprawdzić. Każdy zabytek ma właściciela, który powinien dbać o jego stan. Nie będzie można go tak zostawić. Gdy przyjrzymy się sprawie, wydamy zalecenia właścicielowi, żeby wykonał odpowiednie prace” – powiedział w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Dariusz Barton, warmińsko-mazurski wojewódzki konserwator zabytków.

Inne zdanie co do przyczyny utraty dłoni sowieckiego żołnierza ma ratusz. Urzędnicy uważają, że dłoń musiała odpaść samoistnie. Ich zdaniem ostatnie zmiany temperatur i wiekowość obiektu, mogły być kluczowym czynnikiem.

reklama

Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej znany jako „szubienice”, autorstwa Xawerego Dunikowskiego jest jednym z charakterystycznych obiektów Olsztyna, który wzbudza spore kontrowersje. Do niedawna jego nazwą był Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej.

Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie? Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie?Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie? Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie? Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie?Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie? Pomnik z olsztyńskich „szubienic” się sypie?

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze