fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Profesor Maksymowicz nie popiera pomysłu zamknięcia granic przed świętami

reklama

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o możliwym zamknięciu granic na okres świąt wielkanocnych. To i inne działania związane z obecną sytuacją pandemiczną skomentował na antenie RMF FM profesor Wojciech Maksymowicz.

Myślę, że na pewno wystarczy pilnować tej granicy, a nie ją zamykać. To znaczy, że rzeczywiście powinno się badać ludzi przyjeżdżających, izolować na pewien czas i ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania wirusa. Myślę, że w ciągu miesiąca dojdziemy już do poziomu na tyle wysokiego, że to inne kraje będą się bały od nas przyjmować pasażerów – tak w RMF FM wypowiedział się na ten temat prof. Maksymowicz.

Profesor Maksymowicz nie boi się nazywać rzeczy po imieniu – uważam, że popełniliśmy błąd. Rzeczywiście powinniśmy przebadać (Polaków wracających do kraju na święta – przyp. RMF FM). To oczywiście kosztuje sporo wysiłku organizacyjnego i pieniędzy, ale to było do zrobienia. Na pewno można to zapisać po stronie błędów – stwierdza poseł Maksymowicz odnośnie niektórych działań rządu.

reklama

Nie zrobiliśmy dosyć wysiłku, żeby rzeczywiście analizować dokładnie to, co się dzieje i żeby można było przewidywać precyzyjniej – oczywiście z jakimś marginesem błędu – to co będzie się działo – dodaje profesor.

Myślę, że możemy liczyć na kilkaset mln zł wsparcia, które pomoże tym ludziom, pomoże gminom, które mają kłopot związany z ograniczeniem przemysłu turystycznego – wypowiedział się poseł Porozumienia na antenie RMF, zapytany o pomoc dla Warmii i Mazur.

Źródło: RMF FM

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze