fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Afera o wycinkę drzew. Mieszkańcy są wkurzeni

reklama

Okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę na konsekwencje, jakie niesie za sobą wycinka drzew. Próbowali interweniować, jednak było już za późno.

W poniedziałek (15.02) na ul. Jagiellońskiej 26 doszło do wyniki 7 drzew. Skontaktowali się z nami wtedy czytelnicy, którzy chcieli sprawdzić czy procedura była legalna. Dostaliśmy odpowiedź od olsztyńskiego ZDZiT-u, więcej tutaj: Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie.

Wygląda na to, że mieszkańcy okolicy nie zamierzają pozostawić tego bez echa. W Internecie pojawił się obszerny komentarz od jednej z mieszkanek, która jak twierdzi, „straciła swoich sąsiadów”:

reklama

„W Olsztynie trwa rzeź drzew. Siedem ofiar tej rzezi było mi szczególnie bliskich – bo byli to moi drzewni sąsiedzi. Kilkudziesięcioletne lipy drobnolistne. 15 lutego zostały ścięte. Nagle, bez konsultacji, ba – bez żadnej informacji nawet. Na nic zdała się próba bieżącej interwencji (jedna z sąsiadek wezwała nawet straż miejską). Szybka akcja – niespełna godzina i drzew nie było” – pisze pani Aleksandra.

O powodzie przeprowadzenia tej wycinki opowiedział na Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie:

„Tam rosło 7 lip, które systematycznie przycinaliśmy, jednak teraz rozrosły się do tych rozmiarów, że były bardzo blisko nieruchomości – bodajże półtora metra od budynku – co stwarzało realne zagrożenie. Wystąpiliśmy więc o decyzję do Marszałka Województwa, o wycinkę tych drzew i taką decyzję z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy”

Mieszkańcom taka odpowiedź nie wystarcza. Są oni sfrustrowani i zwracają uwagą na inne straty, które powoduje wycinka:

„Mam jeszcze dużo, dużo uwag szczegółowych: o ptakach, które się tu chroniły i gniazdowały (choć w trakcie bliżej nieokreślonych oględzin gniazd nie stwierdzono – niestety nie mam jak tego przekazać moim dotychczasowym ptasim sąsiadom), o tym, że drzewa są ważne, o tym, że te lipy rosły tu już od wielu lat, gdy wszyscy kupowaliśmy w tym budynku mieszkania… Ale to nie na teraz” – czytamy w poście pani Aleksandry na Facebooku.

Do sprawy odniósł się także lokalny działacz społeczny, Paweł Szczur, który przyznał, że „takie działania urzędników zakrawają na kpinę”:

Jak to ZDZiT drzewa przycinał i wycinał.To jaką lekkością urzędnicy wycinają drzewa zakrawa na kpinę.UWAGA dla nieświadomych: drzewa rosną dziesięciolecia!

Posted by Paweł Szczur on Friday, February 26, 2021

Z całą wypowiedzią, a także dokumentami ze ZDZiT-u w tej sprawie, można zapoznać się poniżej:

W Olsztynie trwa rzeź drzew🌳🪓🩸 Siedem ofiar tej rzezi było mi szczególnie bliskich – bo byli to moi drzewni sąsiedzi….

Posted by Aleksandra Dees on Friday, February 26, 2021

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


14 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze