fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

Wiadomości Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

Skontaktował się z nami zaniepokojony czytelnik, który poinformował nas o przeprowadzonej wycince drzew przy ul. Jagiellońskiej 26 w Olsztynie.

„Właśnie kończy się wycinka pięknego szpaleru zdrowych lip przy odnowionej kilka lat tamu kamienicy. Prośba o zajęcie się tą sprawą. Drzewa od kilkudziesięciu lat ozdabiały tę ulicę, zapewniały cień i obniżały temperaturę otoczenia. Przez bezmyślność wnioskodawców i urzędników, Olsztyn czyni kolejny krok ku staniu się betonową pustynią i coraz bardziej nieznośnym miejscem do życia” – pisze czytelnik.

Poprosił on nas o sprawdzenie z jakiego powodu wycięto drzewa i czy było to legalne. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Transportu i Zieleni w Olsztynie w tej sprawie:

„Tam rosło 7 lip, które systematycznie przycinaliśmy, jednak teraz rozrosły się do tych rozmiarów, że były bardzo blisko nieruchomości – bodajże półtora metra od budynku – co stwarzało realne zagrożenie. Wystąpiliśmy więc o decyzję do Marszałka Województwa, o wycinkę tych drzew i taką decyzję z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy” – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u.

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 5
Nie lubię 29

33 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


33 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

33
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x