fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

reklama

Skontaktował się z nami zaniepokojony czytelnik, który poinformował nas o przeprowadzonej wycince drzew przy ul. Jagiellońskiej 26 w Olsztynie.

„Właśnie kończy się wycinka pięknego szpaleru zdrowych lip przy odnowionej kilka lat tamu kamienicy. Prośba o zajęcie się tą sprawą. Drzewa od kilkudziesięciu lat ozdabiały tę ulicę, zapewniały cień i obniżały temperaturę otoczenia. Przez bezmyślność wnioskodawców i urzędników, Olsztyn czyni kolejny krok ku staniu się betonową pustynią i coraz bardziej nieznośnym miejscem do życia” – pisze czytelnik.

Poprosił on nas o sprawdzenie z jakiego powodu wycięto drzewa i czy było to legalne. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Transportu i Zieleni w Olsztynie w tej sprawie:

reklama

„Tam rosło 7 lip, które systematycznie przycinaliśmy, jednak teraz rozrosły się do tych rozmiarów, że były bardzo blisko nieruchomości – bodajże półtora metra od budynku – co stwarzało realne zagrożenie. Wystąpiliśmy więc o decyzję do Marszałka Województwa, o wycinkę tych drzew i taką decyzję z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy” – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u.

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

reklama

Najnowsze ogłoszenia

31 KOMENTARZY

31 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze