fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

reklama

Skontaktował się z nami zaniepokojony czytelnik, który poinformował nas o przeprowadzonej wycince drzew przy ul. Jagiellońskiej 26 w Olsztynie.

„Właśnie kończy się wycinka pięknego szpaleru zdrowych lip przy odnowionej kilka lat tamu kamienicy. Prośba o zajęcie się tą sprawą. Drzewa od kilkudziesięciu lat ozdabiały tę ulicę, zapewniały cień i obniżały temperaturę otoczenia. Przez bezmyślność wnioskodawców i urzędników, Olsztyn czyni kolejny krok ku staniu się betonową pustynią i coraz bardziej nieznośnym miejscem do życia” – pisze czytelnik.

Poprosił on nas o sprawdzenie z jakiego powodu wycięto drzewa i czy było to legalne. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Transportu i Zieleni w Olsztynie w tej sprawie:

reklama

„Tam rosło 7 lip, które systematycznie przycinaliśmy, jednak teraz rozrosły się do tych rozmiarów, że były bardzo blisko nieruchomości – bodajże półtora metra od budynku – co stwarzało realne zagrożenie. Wystąpiliśmy więc o decyzję do Marszałka Województwa, o wycinkę tych drzew i taką decyzję z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy” – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u.

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

31 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


31 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pituś

kolejny bełkot tego nieudacznika Koronowskiego

Jaśko

  :wpds_mad:   :wpds_wink:   :wpds_shutmouth: 

Jedrula

Wyciąć profilaktycznie wszystką zieleń. Nic nikomu nie będzie wówczas przeszkadzało i nie będzie głupich pytań zadawanych urzędnikom ratusza.

ert

tko – zrobcie ankiete wsrod mieszkancow tego bloku – co o tym myslą?

Bazyli

Proponuję wyciąć wszystko jak leci. Położyć polbruk i cieszyć się urokami miasta podobnoż ogrodu!

wertyh

przejehane mieć czerwone okna, to generuje stres. w ramach protestu powinni przemalowć sobie na zielono

Mieszkaniec

Znowu głupoty piszesz. Okna są białe, elewacja jest czerwona

wertyh

wycieli, bo sklepy zasłaniały. teraz bedzie wiecej klientow …może

Mieszkaniec

Głupoty wypisujesz. Do jakich sklepów? Do apteki, której akurat żadne drzewo nie zasłaniało?! Obok jest jeszcze Luxmed, który sklepem na pewno nie jest!

Mieszkaniec

Wszystkim osobom, które wylewają tu swój jad proponuję najpierw zgłębić temat zanim coś mądrego napiszą. Problem starych lip istnieje od początku generalnego remontu budynku, gdzie od początku pojawił się problem z ich rozmiarami i bliskością budynku. Miasto optowało za wycinką na co nie zgadzali się mieszkańcy. Drzewa były przycinane od strony elewacji. Rozrosły się mocno w górę zahaczając o dach a nowe gałęzie zaczęły się mocno rozrastać od strony ulicy. Regularne przycinanie stało się mocno skomplikowaną i kosztowną operacją na co miasto nie ma kasy. Jedynym słusznym rozwiązaniem była wycinka drzew. Pomijam aspekt, że wszystkie lokale od strony ulicy w… Czytaj więcej »

krzroy

Przyjdzie lato i upały i nagle mieszkańcy zauważą, że bez cienia które dawały lipy w mieszkaniu z powodu gorąca nie można wytrzymać. Mądry Polak po szkodzie? A może nowe przysłowie sobie Polak kupi, że i przed, i po szkodzie głupi!

jozue

Akurat te mieszkania mają okna od strony północnej i żadne słońce im nie przeszkadza.Dziękuję.

Radek

Akurat te mieszkania mają okna od strony północno-zachodniej i latem po południu i wieczorem słońce nam przeszkadza. Dziękuję.

Jedrula

Jak czytam Twój wpis, to jak bym słuchał ratuszowego urzędnika. A z tą skomplikowaną i kosztowną operacją, to przesadziłeś na całego

Ola

Wstyd ZDZiT! Komu niby te drzewa zagrażały? Jestem mieszkanką tego budynku – i mi nie zagrażały. Część mieszkańców budynku wyszła wręcz wczoraj na ulicę, by próbować powstrzymać wycinkę. Potrzeby wycinki nie zgłaszał też zarządca nieruchomości. Wycięto kilkudziesięcioletnie lipy. To nieodwracalna strata.

Mieszkaniec

Pewnie mieszkasz od strony garaży i nie znasz problemu zaciemnionego mieszkania, w którym jest jak w norze bobra. Gałęzie wchodziły do mieszkania, a miasto nie miało budżetu żeby to w kółko przycinać!

Tomek

Nora bobra, czy też małego boberka, to wbrew temu co piszesz naprawdę bardzo ciepłe i przytulne miejsce…

Ola

Przeciwnie – mieszkam od strony ulicy. I do tej pory miałam dzięki drzewom piękny widok za oknem. Zacienione mieszkanie? Drzewa wchodzące do mieszkania? Bez żartów, proszę. I jeszcze jedno: te drzewa rosły tu kilkadziesiąt lat. Rosły tu zanim oboje się urodziliśmy. Rosły, gdy kupowaliśmy mieszkania. Jeśli Panu drzewa przeszkadzają, trzeba było tu mieszkania nie kupować. Polecam więcej szacunku wobec otoczenia, w tym wobec przyrody.

qwerty

Ola, nie dawaj się podpuszczać temu trollowi. W Olsztyńskiej wyłączyli komentowanie dla niezarejestrowanych użyszkodników, to tu się przeniósł i wylewa swoje „mądrości”.

Bshdjns

Ciekawe któremu urzędasowi zabrakło opału na zimę bo lipa że szok

Janek

Tęczowe flagi wstawią i będzie tolerancja i kolejne nagrody statuetki.

bart

jak zwykle ale jak sie o wycinki topoli wnioslkowalo to niechcieli az pewnego razu przewrocila sie na jagiellonskiej 51 na budynek to wtedy szybciutko ja usuneli i droga wycieli a te lipy nie przeszkadzaly i do budynku mialy jeszcze ze dwa metry wiec gdzie tu jest logika

leśnik

ale lipa

Serowar

Miasto ogród.

Mieszkaniec

Chcesz mieć ogród to wyjedź poza miasto. W miejskiej przestrzeni przerośnięte drzewa, szczególnie te rosnące w bezpośrednim kontakcie z budynkami powodują więcej problemów niż są warte. Na dużych przestrzeniach, gdzie drzewo może spokojnie rosnąć tak, zgodzę się. W okolicach budynków mieszkalnych sprawdza się niska zieleń, kląby, kwietniki itp.

Michał

Pojedź na wycieczkę do cywilizowanych krajów zachodnich i popodziwiaj piękne, stare drzewa dające cień, obniżające temperaturę otoczenia i zdecydowanie poprawiające estetykę osiedli. A jak Cię nie stać, to pooglądaj sobie na Google Earth. A przy okazji poczytaj, co na temat drzew w miastach piszą naukowcy, zanim zaczniesz powtarzać swoje ogłupiające farmazony. Poza tym tedrzewa w poprzednich latach były zdecydowanie większe niż w chwili wycinki. Zresztą, tej sprawie się przyjrzę i nie odpuszczę urzędnikom odpowiedzialnym za to barbarzyństwo na tkance miejskiej.

Radek

Hej, Michał, ja wiem, co naukowcy piszą na temat drzew w mieście. Tym, co się stało wczoraj, jestem wstrząśnięty. „Problem” drzew był poruszany na zebraniach wspólnoty i ostatnie ustalenia mieszkańców, jak i zarządcy były takie, że drzewa MUSZĄ zostać. Też chcę przyjrzeć się tej sprawie, z chęcią połączyłbym siły. Czy jesteś mieszkańcem kamienicy?

Michał

Nie jestem mieszkańcem, ale bywam w okolicy i wycinka mną wstrząsnęła. Podaj swojego spamowego maila, napiszę maila, chętnie połączę siły.

Radek
Piotrek

Gałęzie mogłeś sam przyciąć, jak ci rzekomo wchodziły do mieszkania. A teraz będziesz wdychał smród spalin, miał większy hałas w mieszkaniu, „podziwiał” samochody na ulicy i miał gorsze samopoczucie (drzewa i zieleń w bezpośrdniej okolicy miejsca zamieszkania obniżają poziom stresu i zwiększają poziom szczęścia, co udowodniono naukowo). No i przez takich jak ty cierpią setki ludzi, dla których te drzewa stanowiły dużą wartość. Nie dość, żeś niemądry, to jeszcze egoista. Wstyd.

Jedrula

Tutaj pokazałeś swój stosunek do przyrody. Jeśli jesteś mieszkańcem tego budynku, to zauważ, że nikt Cię ze współmieszkańców nie poparł. Piszesz językiem typowego urzędasa tzn. niech będzie po głupiemu, aby po mojemu. Sparafrazuję Twoje powiedzenie; nie chcesz mieć zieleni, to kup sobie beton plac, pobuduj na nim betonowy bunkier i powsadzaj dookoła plastykowe kwiatki i krzaczki. To się sprawdzi na pewno. Nie będą co prawda nic warte, ale też nie będą powodowały problemów.