fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Wyrok 12 lat więzienia za atak butelką na ulicy Olsztyna

WiadomościWyrok 12 lat więzienia za atak butelką na ulicy Olsztyna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Apelacyjny w Białymstoku prawomocnie skazał w czwartek na 12 lat więzienia mężczyznę, który w Olsztynie zaatakował na ulicy dwie osoby czekające na taksówkę. Jednego z napadniętych uderzył szklaną butelką w głowę; obrażenia zagrażały życiu.

Sąd odwoławczy utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, oddalając apelację obrońcy.

Do napaści doszło w czerwcu 2019 roku. Dwaj mężczyźni czekali na taksówkę, gdy podeszło do nich dwóch innych, agresywnie się zachowujących i prowokujących do bójki. Zaatakowali czekających na transport, jednego z nich uderzając z dużą siłą szklaną butelką w głowę; napadnięty zaczął krwawić i stracił przytomność. Drugi mężczyzna także został dotkliwie pobity.

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec jednego ze sprawców, bo drugi okazał się niepoczytalny w chwili popełnienia czynu i sąd umorzył postępowanie, stosując wobec niego środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Omal jej nie zabił. Nikodem C. szprycował się testosteronem i dostał pryszczy na plecach

Drugiego, któremu przypisany został m.in. atak butelką, olsztyński sąd okręgowy skazał na 12 lat więzienia. Ma on też zapłacić odpowiednio 25 tys. zł i 12,6 tys. zł poszkodowanym. Sąd wziął pod uwagę, że oskarżony był nietrzeźwy, działał bez powodu i z zamiarem bezpośrednim, publicznie, ze znaczną brutalnością i agresją, a obrażenia i ich skutki dla zdrowia napadniętych były poważne. Do tego był wcześniej karany za popełnienie poważnych przestępstw z użyciem przemocy.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrok ten utrzymał. W ustnym uzasadnieniu tego orzeczenia sędzia Brandeta Hryniewicka mówiła, że wydane w sprawie opinie biegłych były jednoznaczne co do poczytalności oskarżonego i nie było potrzeby – o co wnioskował obrońca – powoływania kolejnych specjalistów do oceny tego stanu. „Oskarżony był w pełni poczytalny w chwili popełnienia czynu” – zaznaczyła sędzia.

Kamil Glik zrobił coś haniebnego na Mazurach. Został skazany przez sąd

Sąd odwoławczy ocenił, że kara łączna niewątpliwie jest surowa, ale nie można jej uznać za „rażąco surową”. „W tej sprawie nie ma żadnych okoliczności łagodzących” – mówiła sędzia Hryniewicka. Przypomniała, że skutki pobicia były bardzo poważne, napadnięci długo się leczyli, jeden z nich musiał przejść dwie operacje.

Wyrok 12 lat więzienia za atak butelką na ulicy Olsztyna pobicie Wiadomości Brutalne pobicie na Zatorzu. Skopany i zaatakowany szklaną butelką ledwo przeżył [FOTO] Brutalne pobicie na Zatorzu. Skopany i zaatakowany szklaną butelką ledwo przeżył [FOTO] Brutalne pobicie na Zatorzu. Skopany i zaatakowany szklaną butelką ledwo przeżył [FOTO]

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze