fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Akt oskarżenia przeciwko Gruzinowi za zabójstwo na Jarotach

Wiadomości Akt oskarżenia przeciwko Gruzinowi za zabójstwo na Jarotach

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Gruzinowi, który w dzielnicy Jaroty w Olsztynie zabił nożem przypadkowego mężczyznę. O zabójstwie poinformowała opinię publiczną rodzina ofiary, która prosiła także o pomoc w ujęciu sprawcy.

Do zabójstwa doszło w październiku ub. r. w dzielnicy Jaroty w Olsztynie. O zabójstwie, do którego doszło w środku nocy na chodniku w popularnej dzielnicy Jaroty poinformowała opinię publiczną rodzina ofiary Filipa K., której zadano 6 ciosów nożem. Bliscy zaatakowanego prosili świadków o pomoc. Po ich apelu o to samo poprosiła policja.

Po kilku dniach zatrzymano obywatela Gruzji Aslaniego L.

  • Według ustaleń prokuratora feralnej nocy Filip K. miał krzyczeć do napotkanego na ulicy Aslaniego L., który zachowywał się wobec swojej dziewczyny w sposób ekspresywny i wyzywający. Następnie pokrzywdzony złapał oskarżonego i przewrócił go na chodnik, po czym usiadł na nim i zaczął rękami go dusić. Dziewczyna Aslaniego L. miała prosić Filipa K., aby zostawił jej chłopaka, ale bezskutecznie. W pewnym momencie Aslani L. miał wyjąć nóż i zadać nim pokrzywdzonemu sześć uderzeń w plecy. – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Sędzia podał, że w ocenie prokuratora, oskarżony dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania znaczenia tego czynu i ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem (powołani do sprawy biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili, że to ograniczenie poczytalności u oskarżonego powstało w wyniku jego ostrej reakcji na stres).

Aslani L. przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast w trakcie kolejnego przesłuchania nie przyznał się do tego przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

  • W dniu 14 stycznia 2021 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Aslaniemu L, obywatelowi Gruzji oskarżonemu o zabójstwo Filipa K. (tj. o czyn z art. 148§ 1 kk w zw. z art. 31 §2 kk). Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 października 2020 r. na ul. Krasickiego w Olsztynie. Zdaniem oskarżyciela Aslani L., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Filipa K., miał zadać mu wówczas sześć uderzeń nożem w plecy. W wyniku odniesionych ran pokrzywdzony mężczyzna w dniu 22 października 2020 r. zmarł w szpitalu. – skomentował rzecznik Sądu Okregowego.
  • Aslani L. przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast w trakcie kolejnego przesłuchania nie przyznał się do tego przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Rozprawę wyznaczono na 15 kwietnia. 

Odbył się pogrzeb zamordowanego Filipa Odbył się pogrzeb zamordowanego Filipa Odbył się pogrzeb zamordowanego Filipa Morderca Filipa schwytany? Dotarliśmy do informacji kim jest zatrzymany mężczyzna Morderca Filipa schwytany? Dotarliśmy do informacji kim jest zatrzymany mężczyzna Morderca Filipa schwytany? Dotarliśmy do informacji kim jest zatrzymany mężczyzna

Dźgał tak, żeby zabić. Filip ze słuchawkami w uszach dostał 8 ciosów w plecy. Osierocił dwóch synów
Miejsce ataku na ul. Krasickiego

Dźgał tak, żeby zabić. Filip ze słuchawkami w uszach dostał 8 ciosów w plecy. Osierocił dwóch synów

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x