fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nowe tramwaje z pewnymi niedociągnięciami. Jeszcze długo nie wyjadą na ulicę

Wiadomości Nowe tramwaje z pewnymi niedociągnięciami. Jeszcze długo nie wyjadą na ulicę

Odbiór tureckich tramwajów przez miasto się przedłuża. To przez kwestie techniczne, do których władze Olsztyna mają zastrzeżenia.

Pierwsze z tureckich Panoram, przyjechały do Olsztyna już na początku 2020 roku. Przez pandemię koronawirusa, procedura rozciągnęła się na cały rok. O kłopotach z odbiorem pierwszych pojazdów pisaliśmy tutaj: Nowe tramwaje już w grudniu przybędą do Olsztyna?, Nowe tramwaje mają opóźnienie. Turcy się wystraszyli i wyjechali z Olsztyna.

Już w ubiegłym roku było słychać o problemach technicznych, z jakimi borykają się nowe pojazdy. O niezgodności z zamówieniem w tureckich Panoramach pisaliśmy tu: Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem.

Maszyny w końcu poprawnie przeszły proces homologacyjny i wydawałoby się, że to ostatnia prosta do ich wyjazdu na tory Olsztyna. Tak się jednak nie stało. W ratuszu powołano specjalną komisję do odbioru pojazdów, by upewnić się, że tym razem wszelkie niedociągnięcia zostaną w porę zauważone. Wygląda na to, że właśnie to w tej chwili ma miejsce. Jak informuje Gazeta Wyborcza, odbiór tramwajów przez miasto przeciąga się przez problemy techniczne pojazdów. Większy pobór prądu niż deklarowano, wyższy poziom hałasu, generowany przez tramwaje czy mniejsza możliwość skrętu pojazdu, to problemy z jakimi mają zmagać się nowe olsztyńskie tramwaje.

Turecki producent chciałby podpisania nowego aneksu do umowy, wedle którego otrzymaliby kolejne cztery miesiące. Zważywszy na problemy techniczne Panoram, miasto powinno się zgodzić i liczyć, że w tym czasie uda się wszelkie niezgodności poprawić. Na ten moment nie ma przesłanek, które mogłyby świadczyć o potencjalnej chęci zerwania umowy przez miasto i oczekiwania odszkodowania od producenta. Przypomnijmy, że turecki Durmazlar zaoferował swoje tramwaje w dużo niższej cenie do regularnej, dla takich pojazdów. Ratusz na pewno chciałby doprowadzić tę sprawę do końca i nie szukać nowego, droższego producenta.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 14

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

10
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x