fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Nowe tramwaje już w grudniu przybędą do Olsztyna?

reklama

W ratuszu powstał specjalny zespół, który zajmie się odbiorem pojazdów od tureckiego producenta – donosi Gazeta Wyborcza Olsztyn.

Sytuacja z olsztyńskimi tramwajami w końcu nabiera tempa. Po miesiącach opóźnień, pandemii i zaliczkach, wygląda na to, że do 18 grudnia do Olsztyna przyjadą dwa nowe tramwaje. Termin ten został zawarty w aneksie, który podpisało miasto z tureckim Durmazalarem, o czym pisaliśmy tutaj: Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną kwotę.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza Olsztyn, w ratuszu powołano specjalną komisję, która odbierze pojazdy i sprawdzi ich zgodność z zamówieniem. Przypomnijmy, że jeden tramwaj z Turcji już dotarł do Olsztyna i uzyskał homologację. Do końca tego roku mają przyjechać kolejne dwa, a potem cyklicznie, co miesiąc, będą przyjeżdżać następne tramwaje w parach.

reklama

Powołanie komisji odbiorczej, która upewni się, że stan pojazdów jest zgodny z zamawianym, może mieć związek z wpisem, który pojawił się na blogu o olsztyńskich tramwajach. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze