9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe tramwaje już w grudniu przybędą do Olsztyna?

WiadomościNowe tramwaje już w grudniu przybędą do Olsztyna?

W ratuszu powstał specjalny zespół, który zajmie się odbiorem pojazdów od tureckiego producenta – donosi Gazeta Wyborcza Olsztyn.

reklama

Sytuacja z olsztyńskimi tramwajami w końcu nabiera tempa. Po miesiącach opóźnień, pandemii i zaliczkach, wygląda na to, że do 18 grudnia do Olsztyna przyjadą dwa nowe tramwaje. Termin ten został zawarty w aneksie, który podpisało miasto z tureckim Durmazalarem, o czym pisaliśmy tutaj: Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną kwotę.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza Olsztyn, w ratuszu powołano specjalną komisję, która odbierze pojazdy i sprawdzi ich zgodność z zamówieniem. Przypomnijmy, że jeden tramwaj z Turcji już dotarł do Olsztyna i uzyskał homologację. Do końca tego roku mają przyjechać kolejne dwa, a potem cyklicznie, co miesiąc, będą przyjeżdżać następne tramwaje w parach.

reklama
Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Olsztynie – wstrzymanie kursowania linii tramwajowej

Powołanie komisji odbiorczej, która upewni się, że stan pojazdów jest zgodny z zamawianym, może mieć związek z wpisem, który pojawił się na blogu o olsztyńskich tramwajach. Pisaliśmy o tym tutaj: Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Komunikacja tramwajowa w Olsztynie wstrzymana na... 9 dni
Komunikacja tramwajowa w Olsztynie wstrzymana na... 9 dni